1.1. Вибори профспілкових органів проводяться у терміни, встановлені Статутом профспілки.
Вибори профспілкових групових організаторів (профгрупоргів), його заступника (заступників) проводяться один раз в один - два роки.
Вибори цехових комітетів (профбюро) проводяться один раз у два - три роки.
Вибори профкомів первинних профспілкових організацій, профорганізаторів у первинних профспілкових організаціях чисельністю менше 15 членів, районних, міських, обласних комітетів і рад профспілки, республіканського, Центрального комітетів профспілки проводяться один раз у п'ять років.
Ревізійні комісії профспілкових організацій обираються одночасно з профспілковими органами і підзвітні зборам, конференціям, з'їздам.
Конкретні дати проведення звітно-виборних зборів, конференцій в межах терміну повноважень визначають відповідні профспілкові органи за погодженням з вищим за ступенем профспілковим органом.
Згідно з нормами Статуту профспілки первинні профспілкові організації, територіальні організації профспілки, де відбулися позачергові звітно-виборні збори, конференції, проводять чергові звітно-виборні (звітні) збори, конференції у терміни, визначені вищим за ступенем профспілковим органом.
Рішення про скликання з'їзду профспілки приймає Центральний комітет профспілки.
З метою координації проведення звітів і виборів Центральний, республіканський, обласні, районні, міські комітети і ради профспілки визначають межі тривалості звітно-виборної кампанії у відповідній територіальній організації профспілки.
1.2. Звіти і вибори профспілкових комітетів і ревізійних комісій первинних організацій, цехових комітетів (профбюро), профгрупоргів проводяться на профспілкових зборах(конференціях) відповідно первинних, цехових профорганізацій, профгруп.
Звіти і вибори профорганізаторів, заступників профорганізаторів первинних профспілкових організацій чисельністю менше 15 членів проводяться на профспілкових зборах.
В навчальних закладах, установах освіти, великих факультетах, відділеннях, цехах, інших структурних підрозділах, де неможливо провести загальні збори членів профспілки, можуть бути проведені звітно-виборні конференції за погодженням з вищим за ступенем профспілковим органом, а профспілкові конференції в структурних підрозділах - на підставі рішення профспілкового комітету.
Делегати на конференції первинних профспілкових організацій обираються за нормами представництва, які встановлюються профспілковим комітетом.
1.3. Районні, міські, обласні, республіканський комітети і ради профспілки, ревізійні комісії формуються на відповідних конференціях профспілки. Делегати на районні, міські профспілкові конференції обираються на профспілкових зборах (конференціях) первинних профспілкових організацій. Делегати на обласні, республіканську профспілкові конференції обираються на конференціях первинних профспілкових організацій, для яких обласні, республіканський комітети профспілки є вищим за ступенем профспілковим органом, і на районних, міських профспілкових конференціях. Норми представництва на конференції встановлюються відповідним профспілковим органом.
1.4. Центральний комітет та Контрольно-ревізійна комісія профспілки формуються на з'їзді профспілки. Делегати на з'їзд обираються на республіканській, обласних профспілкових конференціях за нормою, встановленою Центральним комітетом профспілки.
1.5. Профспілкові органи, ревізійні комісії обираються безпосередньо на зборах, конференціях, з'їзді або можуть утворюватися по визначеній нормі представництва шляхом прямого делегування до їх складу представників від профспілкових організацій, які утворюють даний профспілковий орган.
Рішення про формування профспілкового органу шляхом прямого делегування та норму представництва в ньому приймає профспілковий орган, що звітується. за погодженням з профспілковими організаціями, які він об'єднує.
Рішення про порядок обрання керівників профспілкових органів та їх заступників приймається на зборах, конференціях, з'їзді.
1.6. Члени профспілки мають право обирати і бути обраними у профспілкові органи на зборах, конференції чи з'їзді, у тому числі вносити свою кандидатуру для обрання делегатом, членом або керівником профспілкового органу.
Вибори профспілкових органів проводяться в умовах широкої демократії та гласності.
1.7. Члени профспілки сповіщаються про час скликання зборів, конференції, з'їзду по виборах:
профгрупорга - не пізніше як за 5 днів;
цехового комітету (профбюро) - не пізніше як за 10 днів;
профспілкового комітету, профорганізатора - не пізніше як за 15 днів;
районного, міського комітету, ради профспілки - не пізніше як за 20 днів;
обласного, з правами обласних, республіканського комітетів (рад) профспілки не пізніше як за 1 місяць;
Центрального комітету профспілки - не пізніше як за 3 місяці.
Звітні доповіді профспілкових органів попередньо обговорюються і затверджуються на засіданнях комітетів, рад. а звіти ревізійних комісій - на їх засіданнях.
1.8. Звітно-виборні профспілкові збори є правомочними, якщо в них бере участь більше половини членів профспілкової організації.
Конференції та з'їзди правомочні, якщо в них беруть участь не менше двох третин обраних делегатів.
1.9. Для ведення звітно-виборних зборів, конференції, з'їзду відкритим голосуванням обирається президія. Вона керує роботою цього органу і несе повну відповідальність за правильність їх проведення, дотримання вимог Статуту профспілки та цієї Інструкції.
Рішенням зборів, конференції, з'їзду можуть також обиратися їх робочі органи:
- мандатна комісія - для перевірки повноважень делегатів конференції чи з'їзду;
- секретаріат - для організації запису на виступи, відміток про черговість їх надходження, для роботи з телеграмами, листами, скаргами, що надійшли, розшифрування стенограми або звукозапису, передачі матеріалів для засобів масової інформашї, надання допомоги президії з інших організаційних питань;
- редакційна комісія - для підготовки (доопрацювання) проектів постанов, резолюцій зборів, конференції, з'їзду;
- лічильна комісія - (лічильники) - для підрахунку голосів при відкритому голосуванні або проведення закритого (таємного) голосування. У нечисленних організаціях функції лічильної комісії може виконувати президія зборів або за її дорученням один із членів профспілки.
Збори, конференція, з'їзд можуть утворювати інші робочі органи для сприяння кращому їх проведенню та розширення гласності їх роботи.
|