3.1. Перед початком голосування (після висунення кандидатур) збори, конференція, з'їзд приймають рішення:
1. Яким голосуванням (відкритим чи таємним) будуть проводитись вибори:
- членів виборного органу;
- делегатів на конференцію, з'їзд, при необхідності - представників (делегованих членів) до складу вищого за ступенем профспілкового органу.
- де будуть обиратись керівник профспілкового органу та його заступник (заступники) - на зборах, конференції, з'їзді чи на засіданні виборного органу.
3.2. Для проведення голосування (підрахунку голосів) обирається лічильна комісія. Лічильна комісія на своєму організаційному засіданні обирає голову та секретаря комісії, про що складається протокол №1. За дорученням комісії її голова або інший член комісії оголошує учасникам зборів, делегатам конференції, з'їзду протокол №1, який приймається ними до відома, і роз'яснює порядок голосування.
3.3. У голосуванні по виборах профорганів, ревкомісій беруть участь лише члени профспілки даної організації, делегати конференції, з'їзду.
При відкритому голосуванні по кожній кандидатурі підрахувуються усі голоси, подані "за", "проти", і тих, хто утримався (делегати конференції, з'їзду голосують посвідченням делегата).
Результати відкритого голосування доповідаються зборам, конференції, з'їзду та заносяться до протоколів.
3.4. Закрите (таємне) голосування проводиться у такому порядку:
- перед початком голосування лічильна комісія готує бюлетні (списки) для таємного голосування та опечатує виборні скриньки. В бюлетні кандидатури розміщуються, за рішенням лічильної комісії в алфавітному поряку або в порядку їх внесення. За рішенням конференції в бюлетнях можуть вказуватись посади включених до них кандидатур;
- лічильна комісія видає кожному учаснику зборів, делегату конференції, з'їзду (делегатам - по пред'явленню посвідчення делегата) по одному екземпляру бюлетня з кандидатурами для голосування і робить про це відмітку в списку учасників зборів, делегатів;
- учасники зборів, делегати мають право закреслювати кандидатури або дописати нові незалежно від того, в якій кількості попередньо визначено обрати виборний орган;
- після голосування лічильна комісія розкриває скриньки з бюлетнями і проводить підрахунок голосів у відведеному для цього приміщенні або в присутності учасників зборів, конференції, якщо буде прийнято таке рішення;
- про результати голосування складається протокол, в якому вказується кількість голосів, поданих «за», «проти» і тих, що утримались по кожній кандидатурі. Протокол підписують усі члени лічильної комісії. Якщо протокол більшістю членів лічильної комісії не підписаний, він може бути визнаний недійсним, про що збори, конференція, з'їзд приймають відповідне рішення;
- лічильна комісія доповідає зборам, конференції, з'їзду результати голосування. Підсумки виборів затверджуються зборами, конференцією, з'їздом.
3.5. При обранні керівників профоргану безпосередньо на зборах, конференції, з'їзді таємним голосуванням висунення кандидатур на ці посади, їх обговорення і голосування проводяться.окремо від складу членів комітету, ради. Учаснику зборів, конференції, з'їзду видаються бюлетні: один по виборах керівників комітету, ради, другий - по виборах членів цього органу. Обрані керівники вважаються також обраними до складу комітету, ради.
3.6. Недійсними є бюлетні невстановленої форми, а при виборах керівників профорганів - і ті бюлетні, в яких залишено дві або більше кандидатур.
3.7. Обраними вважаються особи, за яких проголосувало більше половини членів профспілки, присутніх на зборах, делегатів конференції, з'їзду, що взяли участь у голосуванні, за наявності кворуму на момент голосування.
Якщо за підсумками голосування до складу профспілкового органу обрано більше чи менше членів, ніж це було встановлено, збори, конференція, з'їзд відкритим голосуванням можуть прийняти рішення про затвердження складу профоргану в новій кількості за результатами голосування. У випадку, коли більшість учасників зборів, делегатів конференції, з'їзду проголосує за раніше встановлений кількісний склад профоргану, то знову проводиться обговорення висунутих кандидатур і повторне голосування або приймається рішення зборів, конференції, з'їзду про обрання виборного оргаиу у визначеній кількості за відносною більшістю голосів.
Якщо за результатами голосування по виборах делегатів конференції, з'їзду їх виявиться більше, ніж треба за нормою представництва, то слід заново обговорити висунуті кандидатури і провести повторне голосування. Списки обраних до комітету, ради, ревізійної комісії, делегатів на конференції, з'їзди вносяться до протоколу зборів, конференції, з'їзду.
3.8. Член виборного профоргану, який не виправдав довір'я, допустив порушення Статуту профспілки чи дії, що наносять збитки профспілковій організації, перешкоджають досягненню мети і завдань профспілки, вносять розкол в її ряди, може бути достроково виведений із складу профоргану згідно з його рішенням або відкликаний за поданням профоргану профспілковою організацією, якою він делегований.
Член виборного профоргану, який фактично втратив з ним зв'язок внаслідок зміни роботи або місця проживання, виводится із складу профоргану на підставі особистої заяви, з ініціативи профоргану або відкликається профспілковою організацією, якою він делегований.
Рішення про виведення або відкликання із складу профоргану приймається більшістю голосів.
3.9. 3вільнення з посади голови комітету, ради профспілки та його заступників за їх ініціативою або з підстав, передбачених чинним законодавством, і обрання замість них нових проводиться на засіданні цього профоргану.
3.10. Усі матеріали закритого (таємного) голосування пакетуються, засвідчуються печаткою і підписами членів лічильної комісії та передаються відповідному профспілковому органу на зберігання до наступних виборів.
Проведення звітно-виборних зборів, конференцій та з'їздів оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем робочої президії.
|