27.12.2012
У Львівському Будинку вчених відбулося традиційне спільне засідання Колегії Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації та Ради Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України за участі керівників районних та міських відділів освіти та голів районних, міських, первинних вищих навчальних закладів організацій профспілки.
Йшлося про обопільне виконання регіональної галузевої Угоди. Угода, що працює на поглиблення механізму соціального партнерства, виконується і вдосконалюється.
Як повторив у своєму виступі заступник начальника Головного управління освіти і науки Львівської ОДА Роман Бабій слова із доповіді голови Львівської обласної організації Профспілки Марії Яцейко: «Ми з профспілкою в одному човні: працюємо на спільну справу створення належного рівня життя і умов праці освітян та престижу держави».
Усі пункти галузевої регіональної Угоди, які не стосуються фінансового забезпечення, додав, удалося виконати, а ця чимала рештка виконана частково і тому залишається під спільним контролем та є точками докладання спільних зусиль.
На думку заступника начальника головного управління освіти і науки Богдани Біляк, доходячи до кожного вчителя, кожного свого члена, з професійних і навіть особистісних проблем, профспілка створює в середовищі освітян краю здорову атмосферу, духовність, дбаючи у своєму правовому полі про соціальний статус вчителя, усіляко сприяючи проведенню творчих та професійних конкурсів, змістовному відпочинку.
Сама ж громадська організація, як відзначили, звітуючи перед активом, її лідер Марія Яцейко та у співдоповіді - завідувач відділом соціально-економічного захисту і заробітної плати Мар’ян Калин, продовжує щорічне, у рамках виконання обласної галузевої Угоди, спільне навчання профспілковими юристами голів профкомів, бухгалтерів і роботодавців. Укладено колдоговори у всіх первинних організаціях шкіл, дошкільних і позашкільних навчальних закладах, і 90% - у вищій школі. Цей кількісно успішний етап дав можливість попрацювати над якістю і дієвістю малих трудових конституцій.
Спілчани відчули це, маючи тепер, наприклад, змогу отримати путівку за медичними показами і з врегулюванням цього питання з КРУ, відпустку під час навчального року на лікування у вчительському профспілковому пансіонаті «Пролісок» Трускавця.
2012-й завершили без боргів із зарплати. Активні дії обласної галузевої допомогли вибороти в більшості районних та міських організацій не нижчий п’ятдесяти відсоток виплати винагороди за сумлінну працю.
Недосконалість формули розрахунків видатків на одного учня призводить до урізання коштів освіті, і про це профлідер поведе мову перед депутатським корпусом облради за участі новобраних народних депутатів від Львівщини. Їм освітянська профспілка готує свої пропозиції і звернення.
Найважливішим поточним завданням, від якого залежить благополуччя нового освітянського року, спільне засідання визначило необхідність активного профспілкового, за участі керівників міських та районних відділів освіти, супроводу прийняття місцевих бюджетів сесіями обласної, міських і районних рад. Тут працюють депутати-освітяни і депутати-батьки, яких низові профлідери спільно з роботодавцями мають турбувати, переконувати на користь покращення соціального захисту вчительства, бути присутніми особисто на сесіях рад.
Профспілка та її юридична служба активно і небезрезультатно втручалася і втручається у проведення структурних реформ у Львівському міському відділі освіти, Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації. Профспілка та працедавці обговорили перспективи співпраці у 2013 році.