21.11.2012
У Львівському профспілковому Будинку вчених у рамках святкування Дня студента відбулося урочисте вручення іменних регіональних стипендій кращим студентам вищих навчальних закладів області.
Положення про іменних стипендіатів на Львівщині затверджене у 2008-му році. Цей крок став складовою Державної Програми розвитку освіти 2009-2012 років.
Стипендії облдержадміністрації та обласної Ради, стипендії імені В’ячеслава Чорновола, Олени Степанівни, Миколи Колесси та Дмитра Вітовського в розмірі від 2300 до 3300 карбованців( найбільша за сумою - імені Дмитра Вітовського – 3300грн.) цьогоріч вручалися 179 номінантам. Серед них - сто стипендіатів облдержадміністрації і обласної Ради. Як зазначив, вітаючи молодь зі святом, депутат обласної ради, голова бюджетної комісії Ярослав Качмарик, ця робота з молоддю починалася з вручення грамот. І хоч сьогодні ці суми доволі помірковані, більшою є моральна сатисфакція від того, що саме вони обрані і відзначені своїми молодими і старшими колегами. Важливо пам’ятати, додав п. Ярослав: велика заслуга у цьому не лише самих номінантів, а й тих, хто їх вчить, і тих, хто їх послав учитися – батьків. Завдання молоді - розуміти це і доводити ділом свій патріотизм, а влади – подбати про робочі місця для них, доступне житло, умови праці.
Голова Ради ректорів Львівщини, професор Юрій Бобало не сумнівається, що серед тих, хто сьогодні у залі, є майбутні ректори і президенти, але «хочу побажати Вам бути насамперед гідними людьми, достойними громадянами своєї держави, успіхів у тій справі, яку обрали стрижнем своєї праці». Професор визначив критерії, за якими обирають іменних стипендіатів. Про них сказала й студентка Національного лісотехнічного університету України п’ятикурсниця Марія Копій. Вона ще зі школи почала займатися дослідженням актуальної для регіону теми про відновлення порушених ландшафтів у межах Яворівського сірчаного кар’єру. Вступила на профільний факультет, бере активну участь у вузівських і регіональних наукових конференціях, готується до написання аналітичної дипломної роботи.
Активна участь в громадському житті: Марія - староста групи, відмінниця навчання, член студенського профкому, - допомогли їй стати іменним регіональним стипендіатом втретє.
Голова профспілки викладачів та аспірантів Лісотехнічного університету Анатолій Бойко зазначив: визначення найдостойніших серед студентів проходить за участі громадських організацій, у тому числі студенської профспілки та студенського самоврядування. Заступник ректора з науково-педагогічної роботи, к.т.н. Орест Тушницький, він був одним із авторів нової програми національно-громадянського виховання у вищих навчальних закладах України, переконаний: справедливість та демократичність у визначенні стипендіатів має рейтингове значення і для самої номінації, і для володарів цих стипендій.
У Національному лісотехнічному претенденти на іменну стипендію беруть участь у наукових конкурсах, проходять горнило студенських наукових рад та громадське обговорення.
Таку ж процедуру народження престижу номінанта іменної регіональної стипендії окреслила і голова студентського профкому Львівської академії друкарства Любов Тупичак та участь у цьому первинної організації профспілки.
Студентка 4-го курсу фармацевтичного факультету Львівського медуніверситету Оксана Мелешко теж стала цьогоріч стипендіатом, бо, як сказала, «добре вчиться і виконує велику громадську роботу старости потоку». Її номінували вперше.
Голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко побажала молодій еліті краю здоров’я, продовжити й надалі обраний шлях, зберегти активну громадську позицію в праці і житті. А професійна спілка, яка приділяє особливу увагу розвитку молодіжного профспілкового руху галузі, завжди готова допомогти їм у будь-якій неординарній ситуації і сподівається на взаємну підтримку, солідарність та ініціативу.