20.08.2013
Кожна обласна організація профспілки працівників освіти і науки має на сьогоднішній день у Незалежній Україні свої напрацювання на шляху реформування самої громадської організації і в результатах праці на кардинальному напрямку профспілкової роботи – соціальному захисті спілчан. Львівська обласна організація профспілки освіти і науки налагодила дружні стосунки з колегами усіх областей України і Харківщини зокрема.
У профлідера Львівщини Марії Яцейко була давня мрія: подружити освітян Золочівщини Харківської та Золочівщини Львівської...
– Маріє Григорівно, як і чому вона виникла?
– Спочатку скажу, коли виникла. На одному з виїзних пленумів Центрального комітету галузевої профспілки, який відбувався у Харкові, вдалося відвідати тамтешній Золочівський район. На рівні райдержадміністрацій однойменні райони Сходу і Заходу дружать давно. Крок за кроком і ми підійшли до тісніших зв’язків районних та первинних профспілкових організацій нашої галузевої профспілки.
– Що означає “крок за кроком”?
–Щонайперше, моя колега з Харкова Лідія Миколаївна Дулуб обрана профлідером як і я, у 1995 році. Маємо рівні часові і певні ділові напрацювання в питаннях соціального захисту своїх спілчан. Цей процес, принаймні, добре розуміємо. Контактуємо у вирішенні важливих стратегічних питань галузі.
– Ви і Лідія Миколаївна були обрані депутатами обласних рад...
– Тож знаємо, яка це важлива підмога в статусах соціального партнерства і в діалогах з владою та роботодавцями. І цей момент теж додає нам певного взаєморозуміння.
Наші організації приділяють увагу і мають непогані результати в роботі з первинними організаціями вищих навчальних закладів. Харківщина – одна з найпотужніших в потенціалі ВНЗ України. Можемо відзначити успіхи в умінні працювати дружною командою обох обласних організацій, маємо хороших фахівців. Видавали і обмінювалися посібниками з правово-консультаційної роботи, плідно співпрацюють наші профспілкові юристи.
– Харків’яни, наскільки пам’ятаю, побували у нас в гостях?
– В лютому минулого року на Львівщині ми приймали 28 представників Харківського освітянського профактиву, здебільшого представників вищих навчальних закладів, на чолі з працівниками обласної організації профспілки. Вони мали цікаві ділові зустрічі у Львівській політехніці, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Дрогобицькому педагогічному. Побували наші гості в історичних місцях міста, центр якого – пам’ятка ЮНЕСКО, в екзотичних кав’ярнях, у “Майстерні шоколаду”, Оперному театрі – одному з найгарніших у Європі за своєю архітектурою.
– І, звичайно, в курортному Трускавці?
– Певна річ, що ми не могли не представити наш вчительський пансіонат “Пролісок”, розбудований, осучаснений в плані побутового сервісу.
– Щороку, сказав керівник пансіонату, тут відпочивають спілчани і з Харківщини...
– Так, вже з початку літніх канікул і відпусток у Трускавецькому “Проліску” поправили здоров’я близько десятка харків’ян.
– Маріє Григорівно, на Львівській Золочівщині в мальовничому селі Зозулі діє оздоровчий табір, на який, до речі кажучи, зазіхали не один раз рейдери різної масті, але його вдалося зберегти для спілчан.
– Всяке було. Цей важливий для спілчан об’єкт, що понад 30 років функціонував як дитячий літній оздоровчий табір, ми у 2008 році, відчуваючи, що фінансово не дамо йому ради – це кілька корпусів, колиби, понад 3 га соснового лісу, передали на вигідних для профспілки умовах Львівському політехнічному університетові.
Тепер тут після капітальних ремонтів, добудов і майже повної реконструкції діє оздоровча база для викладачів і студентів. У 2014 році розпочнемо сімейний відпочинок спілчан галузі, відпочинок вихідного дня. В цьому сучасному оздоровчому комплексі на Львівській Золочівщині не соромно і гостей прийняти...
– Наше інтерв’ю побачить світ в часі святкування Дня незалежності, вчительських серпневих нарад, старту нового навчального року...
– Тому хочу усім колегам, профспілчанам Львівщини і Харківщини побажати здоров’я, оптимізму, солідарності у вирішенні питань фінансування нашої освітянської галузі, у формуванні освітянського бюджету на 2014 рік, успішної участі в реформуванні освіти та боротьбі за високий соціальний статус освітянина. До цього маємо спільно з харків’янами, іншими областями України схилити й переконати народних депутатів, уряд, громадськість, органи місцевого самоврядування. Освітяни, впевнена, вміють працювати, відпочивати і дружити. Нехай наша праця на рівні районів, первинних організацій буде плідною і корисною людям.