01.02.2013
В Дрогобичі освітяни і батьки провели нещодавно майже підряд дві акції протесту проти оптимізації шкіл, за яке 27 грудня минулого року проголосувала сесія міської ради депутатів. Завдяки єдності і солідарності спілчан, низових профлідерів, досвіду та наполегливості голови міської організації галузевої профспілки Олега Гука, який відчув підтримку пересічних спілчан, надійне плече голів первинних організацій шкіл: Галини Денисюк, Віри Яворської, Галини Химин; правове сприяння і фахові консультації голови обласної галузевої Марії Яцейко, завідувача відділу соціально-економічного та правового захисту Мар’яна Калина, юрисконсульта Василя Корчинського. Справедливість восторжествувала, люди праці здобули перемогу в обороні своїх трудових прав та інтересів.
32 депутати Дрогобицької міськради з п’ятдесяти, серед них 8 депутатів-освітян, проголосували за відміну додатку № 10 до рішення сесії № 827, згідно якого з 6-ти шкіл мала залишитися половина, дві з них мали намір об’єднати в Стебнику. Зі 177 працівників, які поповнили б ряди безробітних в економічно депресивному місті, 105 – досвідчені педагоги.
За свідченням батьків, депресія не оминула б не лише працівників, але і їх дітей. Доводилося б добиратися до інших шкіл, адаптовуватися в нових умовах, учнівських колективах, що негативно позначилась би на успішності та бажанні вчитися, атмосфері в сім'ї. Сьогодні стресів нікому не бракує.
Хроніка подій і дій профспілки починалася із засідання розширеного активу Дрогобицької міської організації, зборів у трудових колективах, ініціативи профлідерів та вироблення спільних вимог, звернення освітян і батьків ЗОШ №№ 3,8,11,15,16 та18. Були проведені конструктивні зустрічі з депутатами, народним та депутатами обласної ради, які були присутні на сесії Дрогобицької міськради. Кожному вручили свої вимоги і звернення.
Профлідери виступали на засіданнях депутатської комісії з питань освіти та колегії міського відділу освіти. У дні сесії органу місцевого самоврядування 30 та 31січня кількасот дрогобичан вийшли на акцію протесту до міської Ратуші, 25 делегатів-освітян, вільних на той час від роботи, прийшли на засідання сесії. Депутати визнали ці вимоги та аргументи переконливими і прийняли рішення на користь людей праці.
Батьківщина Каменяра збереже свої школи, сподіваємось, до кращих часів і на перспективу,яку за таких розкладів, мабуть-таки матиме.