16.04.2014
Студентська первинна профспілкова організація технологічного коледжу національного університету “Львівська політехніка”, яку очолює Олеся Мельник, вирізняється у Львівській обласній галузевій освітянській профспілці тим, що чи не наймолодша. А ще не стільки за членським стажем, скільки за віком спілчан.
Вчаться і вступають у коледж та до профорганізації близько 350 випускників дев’ятих-одинадцятих класів щороку. А всього у первинній профспілковій організації коледжу 700 членів профспілки. Приходять чотирнадцяти-п’ятнадцятирічними підлітками, а виходять юними вісімнадцяти-дев’ятнадцятирічними громадянами. До формування такого соціального статусу та зростання причетні викладачі, увесь трудовий колектив і студентський профком. Особливі завдання в цій роботі стоять і перед їх профспілковим лідером.
Олеся висловилась з цього приводу так: “Я зависла” разом з ними, ну, щонайбільше, у 23-річному віці. Принаймні своїм внутрішнім станом.
За паспортом їй - трохи більше. Вік студенського профлідера має бути відповідний для постійної відповідальності та роботи з доку-ментацією, презентативності у поважних фінорганах, які громадська професійна організація минати не може.
В організаційній роботі ця первинка теж особлива: енергія, ініціа-тива б’ють фонтаном. Олеся Олександрівна каже: тільки встигай за їх ідеями. Судячи з того, з яким запалом і вдоволенням говорить про все вона сама, то, вочевидь, лідер, профком і спілчани працюють наввипередки. Саме такі первинні – надійне майбутнє всієї організації, її креативне сьогодення.
- Студентам, - продовжує Олеся Олександрівна, - дирекція коледжу надає для проведення заходів актовий зал. Моя заступник Анжеліка Бойко, студентка економічного факультету, подала ідею популярного пісенного конкурсу “1+1”, в якому студент співає в дуеті з викладачем. Цей захід приносить і учасникам, і глядачам повінь позитивних емоцій, допомагає зблизити духовно вихователів і вихованців, дає простір для виявлення здібностей.
У студпрофкомі Технологічного коледжу національного університету “Львівська політехніка” сьогодні активно працює вісім секторів, стільки ж - основних напрямків роботи. Двадцятьма студентами-сиротами, студентськими сім’ями та молодими матерями опікується сектор соціальної роботи, який очолює Оксана Харак. Допомагають облаштувати їх побут, піклуються умовами проживання в гуртожитку. Молодим матерям передплатили журнал “Мама і я”, проводять свято і готують подарунки до Дня захисту дітей.
Вельми відчутною для наших спілчан, додає Олеся, є активна діяльність культмасового сектора, який очолює Христина Мудрик. Студенти, які бажають оздоровитися в горах змогли у 2013 році відпочити на базі відпочинку в Розлучі. Оздоровлюються там і студенти-сироти. Преміюють актив квитками в театр, організовують культпоходи кращих спілчан, академгрупи на концерти провідних акторів, які приїжджають на гастролі до Львова. Це підвищує інтелект спілчан і рейтинг профспілки , здружує людей.
Популярною серед студентів стала інтернет-сторінка, яку в модерному стилі для профкому створила Анжеліка Бойко. Своїм, так би мовити, блогом кличуть студентів на різні масові заходи, консультують, ведуть з ними віртуальні діалоги, оголошують результати перевірок і рішення журі конкурсу на кращі студентські кімнати.
Самій Олесі, яка працює методистом навчальної частини коледжу, судячи з її сяючого обличчя, коли розповідає про своє громадське “навантаження”, додає снаги, простору для самореалізації, близькості до студенства та своїх спілчан саме така профспілкова діяльність.
![](fileadmin/user_upload/RTEmagicC_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%8F_2.jpg.jpg)