Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

"Взялися на спосіб"
22.10.2014

 

«Взялися на спосіб» кажуть у Галичині про тих, хто вміє знайти вихід із складної ситуації. Так знайшлася Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки, яку очолює Марія Яцейко, у цій складній передвиборній ситуації. Профактив не просто зустрічається з кандидатами у народні депутати, а за участі та за погодженням зі своїми радами і президіями районні та міські структурні підрозділи обласної галузевої профспілки, підписують угоди з кандидатами у депутати, в яких кожна сторона має свої зобов’язання. Профспілка має проводити відповідну передвиборну агітацію на його користь і популяриза-цію в його одномандатному окрузі: профспілкові збори у первинках з роз'яснення переваг, саме цього кандидата, чому на ньому зосереджена увага громадської організації, а кандидат на народний мандат, здобувши його, зобов’язується: захищати суверенність Української держави, її європейський вибір; вносити на розгляд Верховної Ради законопроекти на покращення матеріального добробуту працівників освітньої галузі, зростання зарплат та пенсійного забезпечення; не голосувати за законодавчі ініціативи, які ведуть до замороження соціальних виплат, погіршення рівня добробуту і соціального становища освітян; сприяти соціально-економічному розвитку виборчого округу. Виписано і відповідальність сторін, за якою, до речі, не виключається можливість такої Угоди з декількома депутатами. Та у разі, коли народний депутат уникатиме співпраці з громадською організацією, вона залишає за собою право публічно про це заявляти, вдаватись до інших законних дій, які б «змушували Депутата до виконання зобов'язань за Угодою».

Якщо сказати про цей крок профспілки освітян чисто по-людськи, то, налагодивши контакти, коли майбутній депутат ще «приземлений», легше співпрацювати на користь людей, ніж коли він вже буде у Верховній Раді.

Сихівська і Личаківська районні організації галузевої профспілки Львова підписали таку Угоду з кандидатом у народні депутати по 115 виборчому округу Іваном Васюником, довіреною особою якого є добре знайомий по довготривалій освітянській праці колишній керівник обласного профільного департаменту, тепер проректор з науково-педагогічної роботи Українського католицького університету Павло Хобзей.

Сам Іван Васильович знаний освітянами тим, що причетний до впровадження ЗНО, успішними перемовинами з міністром Кабміну п. Остапом Семераком щодо не збільшення педнавантаження та не зменшення 20-ти відсоткової надбавки за престижність праці вчителя, що викликало нещодавно шквал листів від профспілкових організацій Львівщини до органів влади. Хто б що не галасував про люстрацію, якою черговий раз «під гребінець» усунуть і спеціалістів, і, може лайдаків, і неугодних, і політичних опонентів, заразом знівелюють досвід, який набувається на за один рік, однак у випадку з Іваном Васюником, який був народним депутатом, відчувалося володіння ситуацією в галузі і в державі.  Із залу йому задали питання щодо  проблеми з доплатами бібліотекарям – з 50 відсотків тепер залишили тільки тридцять, про пенсійне забезпечення,  розвиток у районі дошкілля. Адже в Сихівському районі групи ДНЗ перевантажені удвічі, а приміщення колишньої райдержадміністрації, акцентувала голова Сихівської районної організації профспілки працівників освіти і науки Галина Борис, пустує, нищиться, хоч обіцяли реконструювати його під дитячий дошкільний заклад. Тепер подейкують, що воно доводиться «до дешевого» продажу.

Кандидат у депутати, вочевидь, спираючись на досвід, сказав: багато вдасться зробити і вирішити в галузі, в регіоні і в державі, якщо будуть три плюси: народний депутат, профспілка, громада взагалі. Відчувалася, так би мовити, термінологія економіста, кандидата економічних наук, які є в активі Івана Васюника. Мені доводилось писати матеріал про священомученика Омеляна Ковча, який в роки Другої світової за людей загинув у концтаборі Майданек, можу додати: Іван Васильович очолює благодійний фонд його імені, чимало старається для розвитку культури й доброчинності, не афішує, але є родичем цього мужнього українського патріота, який у фашистській катівні до останку свого життя духовно підтримував представників різних націй.

Підписуючи Угоду, кандидат у депутати зробив дві важливі заяви: «У Львові не маю меркантильних інтересів, мені нічого не треба». «Ви підписуєтесь за мою передвиборчу програму». Ця остання думка була вельми суттєвою: важливо, нарешті, не лише, як ми кажемо те,  що він «добра і порядна людина», але й вибір конкретної програми, за якою зобов’язується працювати майбутній народний депутат. Це критерій, за яким виборці й спитають, давши йому карт-бланш на таку непросту працю. Словом, для вчителів легше буде перевірити його «зошит із соціальним домашнім завданням».

Строгими були освітяни - профспілкові активісти Жидачівщини, де району організацію галузевої профспілки очолює Люба Гарасимків. «Ми підписали угоду по співпрацю, каже Люба Андріївна,-  із шести претендентів на депутатський мандат з вихідцем із нашого району, з вчительської сім'ї, який вже проявив себе на наших теренах як депутат обласної ради Андрієм Котом. Створив тут робочі місця. Допомагав школам».

Його представляв як мажоритарного кандидата від Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко.  Він зазначив: освітянам треба більше коштів  та менше реформ, і був підтриманий оплесками.

Кандидатуру Андрія Кота на  співпрацю з освітянською профспілкою обговорювали  в первинних профорганізаціях, тож поспілкувалися з цього приводу з головою профкому Жирівської ЗОШ 1-3 ступеня, вчителькою початкових класів Оксаною Венчак:

- Він людина «помічна», коли б до нього не зверталися, йшов назустріч, допомагав нашій школі як обласний депутат. То ми й вирішили дати йому більші повноваження, щоб мав більше можливостей працювати. Залишили про це «слід» - відповідний документ – Угоду, будем за нього агітувати, голосувати і з нього спитаємо, як стане народним депутатом.

- Степан Хомин, директор Жирівської сільської школи:

- Знаю, що важливо врахувати, за які проблеми на державному законодавчому рівні  майбутній народний депутат голосуватиме і які рішення прийматиме. Але держава починається з села, а село зі школи. Тому керувалися і тактичними завданнями. Ми з його допомогою кілька років тому взялися за реконструкцію початкової школи, перекрили дах, треба виготовити відповідну документацію і в нинішній ситуації  сподіваємося на його допомогу. Це не лише справа освітян, а й батьківської громади, діти ж – наше майбутнє. Хочемо, щоб депутат працював на державу і на своїх конкретних виборців. Ми теж готові працювати разом з ним, спільно, в інтересах громади.

  Сторону освітянської профспілки на зустрічі в Сихівському районі у школі-гімназії «Оріана»  й на Жидачівщині представляв завідувач соціально-економічного захисту та заробітної плати обласної організації галузевої профспілки Мар’ян Калин. На зустрічах з кандидатами у народні депутати він чітко юридично обґрунтовує соціальні проблеми і життєві стандарти спілчан.  Мар’ян Миронович зазначив, що це вже шоста така Угода професійної громадської організації  Львівщини з кандидатами у народні депутати.

 Що ж, хто хоче працювати і в нинішніх архіскладних умовах в Україні, шукає засоби, а хто ні – причини.


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia