Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Ні - антисоціальним діям Уряду
08.09.2014

 

Звернення

Львівської обласної організації профспілки

працівників освіти і науки України до

Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України,

Президента України, народних депутатів України,

Голови Комітету Верховної Ради України з

питань освіти і науки Л.М. Гриневич та

Федерації Профспілок України

 

Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, підтримуючи програмні завдання Президента України, законодавчі ініціативи Верховної ради України та програмні завдання Кабінету Міністрів України щодо створення передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах, відновлення у державі законності, посилення правового захисту громадян, висловлює глибоку стурбованість антисоціальними ініціативами, запропонованими проектом Закону України «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні», які ведуть до зниження рівня оплати праці, порушення трудових, соціально-економічних прав освітян і працівників освітньої галузі України.

Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, розуміючи всю складність суспільно-політичної та економічної ситуації в державі, вважає, що законопроект «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» спрямований на загальний занепад освітньої галузі, а його прийняття може викликати масовий спротив усіх учасників навчально-виховного процесу. Переважаюча більшість норм законопроекту звужує, порівняно з чинним законодавством, зміст та обсяг прав працюючих,  пенсіонерів, студентської та учнівської молоді, малозахищених категорій населення, що заборонено статтею 22 Конституції України, на яких пропонується покласти неспіврозмірний тягар за подолання економічної кризи.

Освітянською громадськістю не сприймаються плани про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти та встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам рівня посадових окладів (ставок заробітної плати) і умов оплати праці спеціалістів закладів освіти, передбачених статтями 61 та 57 Закону України «Про освіту». Це копіювання дій попередньої влади. Наміри попередньої влади запровадити оплату праці науково-педагогічних, педагогічних та інших категорій працівників навчальних закладів та установ освіти на основі Єдиної тарифної сітки у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 вже визнано такими, що не відповідають Конституції України.

У Львівській області середнє педагогічне навантаження вчителів становить близько 14 годин на ставку.  Пропозиції про збільшення норми навчального навантаження вчителів з 18 до 20 - 22 годин на ставку, вихователів дошкільних навчальних закладів з 30 до 36 годин на ставку, керівників гуртків до 22 годин на ставку призведе до вимушеного звільнення значної кількості працівників галузі. Таким чином, армія безробітних співгромадян поповниться значною чисельністю найбільш освіченої, інтелектуальної частини суспільства, що не може не викликати його невдоволення діями влади.

Реалізація пропозицій про наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів сільської місцевості не менше десяти учнів у класі призведе до закриття великої кількості початкових шкіл та шкіл першого-другого ступенів, що, практично, викличе відтік молодих працездатних людей із села і знищить села з малою чисельністю населення.  

Ручне регулювання Кабінетом Міністрів України питання виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, наукові ступені і вчені звання, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками, що нині провадяться відповідно до норм Законів України за виконання дуже важливої складової забезпечення якісної освіти та виховання, призведе до зменшення чи  скасування таких виплат, як це сталося з реалізацією рішення Кабінету Міністрів України про встановлення надбавок педагогам за престижність праці у граничному розмірі до 20 відсотків.

Непослідовними та неприйнятними є пропозиції щодо внесення змін до щойно прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про вищу освіту», що спрямовані на погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, автономії вишів, матеріального та стипендіального забезпечення  студентів, зокрема, з числа дітей-сиріт, матеріального забезпечення сільських молодих спеціалістів, виготовлення документів про освіту тощо.

Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України не погоджується з намірами ще більше погіршити й без того звужені права на пенсійне забезпечення шляхом підвищення страхового стажу, зниження розміру пенсій, збільшення стажу для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

В ході підготовки законопроекту не дотримано вимог Закону України «Про соціальний діалог в Україні», метою якого є вироблення разом з соціальними партнерами державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві, чим порушено принципи соціального партнерства.

Вважаємо, що владою мають бути вжиті дієві заходи для ліквідації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану, а не продовжувати  наступ на права трудівників, серед яких освітяни, науковці, медики, працівники культури. Вирішення державних проблем, нехай і найважливіших, переважно за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян, неприпустимо.

Профспілковий актив освітян Львівщини переконаний, що будь-які рішення, що стосуються соціальних стандартів працівників, мають бути максимально прозорими, обґрунтованими і, безперечно, таким рішенням має передувати конструктивний соціальний діалог та завчасне запровадження заходів з мінімізації негативних соціальних наслідків.

В ситуації коли заробітна плата працівників освіти за останні роки фактично заморожена, а ціни на товари першої необхідності і тарифи на комунальні послуги для населення значно зросли, вважаємо недопустимим прийняття запропонованого законопроекту, норми і положення якого ведуть до суттєвого зниження життєвого рівня працівників освіти з чим профспілка категорично не згідна і не може погодитись.

Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України вимагає не допустити ухвалення закону «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» в запропонованій Міністерством фінансів редакції, прийняття якого призведе до нової революції – Революції Гідності проти Бідності.

У сьогоднішньому світі головна цінність – це знання та уміння людини створювати нове. Суспільство неуків не має майбутнього.

 

 За дорученням профспілкового активу області  Марія Яцейко


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia