26.11.2015
Шановні колеги, спілчани і соратники!
26 листопада 2015 року у Львівському Будинку вчених профспілкова громада освітян, науковців і студентства Львівщини відзначила 110–річчя від дня заснування Товариства «Взаїмна поміч галицьких і буковинських учителів і учительок» - праматері нинішньої профспілки.
Нашими гостями на розширеному засіданні Ради Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України були ветерани профспілкового руху, голови міських, районних та первинних профспілкових організацій попередніх каденцій, представники Об’єднання профспілок Львівщини, комітету профспілки академічних установ Західного наукового центру Національної академії наук України, наші партнери із Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, наші колеги із Дольносльонзскої Профспілки Учителів Польських.
Доповідь про історичні віхи освітянської профспілки виголосила Марія Яцейко, кандидат філософських наук – голова обласної організації Профспілки. Із співдоповіддю виступив Ігор Берест, кандидат історичних наук – доцент Української академії друкарства. Несподіваним гостем Ради став син члена управи Товариства «Взаїмна поміч галицьких і буковинських учителів і учительок» Якова Мацюка – Роман Якович Мацюк, кандидат фізико-математичних наук, який розповів родинну історію і представив батькову книжку «Метод Детролі» та ювілейну книгу до 25-річчя святкування «Взаємної помочі українського вчительства».
Ми маємо унікальну, складну, але прекрасну профспілкову історію!
Про це ще раз підтвердили спогади про роботу у Профспілці Михайла Лопушанського, Юрія Забарила, Зінаїди Куриляк, Євгенії Лукасевич, Богдана Крохмального, Марії Бутковської.
Профспілка працівників освіти і науки України має авторитет у міжнародному профспілковому русі, входить до світової організації - Інтернаціоналу працівників освіти.
На святочному засіданні виступили наші багатолітні партнери, наші польські друзі – Мірослава Ходубска і Станіслав Мазурек із Вроцлава.
Ніхто не заперечить головного значення ролі матері і батька у вихованні дитини. Другою особою після них є учитель, який виконує найбільш відповідальну роботу: виховання нації.
З великим інтересом слухали учасники Ради Олександру Іванівну Небожук, нашого соціального партнера - директора Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації.
Роман Михайлович Дацько та Лариса Миколаївна Акімова представляли на святі потужний загін профспілок області – Об’єднання профспілок Львівщини.
Перед учасниками урочистої академії виступили художні колективи Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського Будинку вчених. Режисером вітального концерту був Степан Шалата, Заслужений працівник культури України, директор Народного дому «Просвіта» Національного університету «Львівська політехніка». Репортаж про таку знаменну подію вели: Юлія Гриценко, журналіст, працівник профкому працівників Львівського національного університету імені Івана Франка, Ольга Лобарчук, журналіст газети «Життя і праця» Об’єднання профспілок Львівщини, студентське телебачення Української академії друкарства «УАД TV».
Як колись, так і сьогодні, інтереси і права працівників освіти та студентської молоді захищає професійна організація – Профспілка працівників освіти і науки України. А це ми з Вами, ті, хто знає, цінує і шанує освітянську працю, глибоко відчуває усі труднощі та проблеми життя працівників освіти.
Якою буде освіта України і суспільне становище її працівників завтра, через рік, через п’ять років? Серед інших профспілкових колег ми були і є завжди попереду, що часто викликає критику консервативних сил. Та нам ніколи не бракує відваги і наполегливості.
Майбутнє залежить від нас, від нашої здатності боротися і працювати, від уміння переконливо аргументувати наші вимоги та дії у переговорах із владою і досягати відчутних результатів.
Від нашої твердості і правової сили залежить, чим заповнимо календар найближчого десятиліття.