Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Збереження педагогічного звання та категорії при переході вчителя на посаду методиста
20.09.2017

 



Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6.10.2010 № 930, установлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста.

Приміткою 3 до пункту Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102, з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства освіти України від 31.05.1994 р. № 167 «Про внесення змін до наказу Міносвіти України від 25.02.93 № 45 та до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», передбачено, що за методистами навчально-методичних, методичних кабінетів (центрів), зберігається право до наступної атестації на отримання підвищених посадових окладів, якщо в період роботи на посадах учителя, викладача, вихователя за результатами атестації їм було присвоєно відповідне звання.

Згідно з пунктом 3 Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1109 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» педагогічні звання «старший учитель» та «учитель-методист» присвоюються учителям усіх спеціальностей. Зазначеною постановою не передбачено педагогічних звань, які б могли присвоюватися методистам.

Тому право на підвищення посадового окладу методистові методичного кабінету, який перейшов на цю посаду з посади вчителя, за педагогічні звання, що були присвоєні під час роботи на посаді вчителя, має зберігатися лише до наступної атестації за посадою методиста.

У подальшому наявність педагогічного звання «старший учитель» чи «учитель-методист», присвоєного за посадою вчителя загальноосвітнього навчального закладу, не впливає на розмір оплати праці методиста методичного кабінету.

Пунктом 3.23 Типового положення встановлено, що педагогічні працівники, які працюють у навчальних закладах за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

 Тож якщо педагогічний працівник, обіймаючи посаду методиста методичного кабінету (центру),  працює ще вчителем у загальноосвітньому навчальному закладі, то він має атестуватися за цими обома посадами на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії, та, крім того, за посадою вчителя – атестуватися на підтвердження педагогічного звання.


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia