Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Культивуймо християнські цінності
30.01.2020

 







У Львівському Будинку вчених відбулася ХХIV звітно-виборна конференція Шевченківської районної профспілкової організації працівників освіти і науки м. Львова, яку знову очолила досвідчена профлідер Наталія Антонівна Кузів. Її обрали на безальтернативній основі одноголосно. Добре це чи зле, коли без альтернативи?

Не беруся, побувавши вже на багатьох таких стратегічних для організації зібраннях, давати однозначну відповідь у цей дивний час. Дивний, бо що оберемо нових, то бачимо для народу сумні результати, при тому -  на найвищому рівні...

Втім, відповідь і пояснення такому голосуванню знайшла  в самій атмосфері конференції, на яку прибуло 75 делегатів із 79 обраних від 2054 членів цієї громадської організації. Адже вони, працівники освіти, становлять реальну, гартовану історією і десятиліттями, народну еліту.

Забігаючи наперед скажу: вже той факт, що профком не упустив моменту, що в однієї з делегатів конференції – голови профспілкового комітету СЗШ №44 ім. Тараса Шевченка Ольги Микитеєк у цей день були уродини і її урочисто привітала від всього активу голова мандатної комісії  Марія Наконечна, налаштувало присутніх на душевність і неформальність роботи. Мабуть, це залежало і від характеристики, яку у своїх виступах дали районному профлідерові Наталії Кузів учасники конференції, головний роботодавець – керівник відділу освіти Шевченківського та Залізничного районів Галина Ярославівна Синицька:  забезпечила здоровий мікроклімат у трудових колективах, зберегла добрі напрацювання попередників, працює над своїм професійним удосконаленням, випередженням проблемних ситуацій в освітянських колективах...  Ефективну співпрацю соціальних партнерів, дипломатичність і наполегливість профлідера засвідчує й те, що до державних субвенцій освітянам з місцевого бюджету додано 50 млн. грн., виплачуються 20% наставникам молодих спеціалістів, премії техперсоналу, підвищена оплата праці працівникам дошкілля, доплати вчителям.  Сказала Галина Ярославівна вдумливо-душевне: « Маємо вчителів-пенсіонерів, яких за їх фаховість і досвід треба на руках носити, щоб не покинули школу... Що так самовіддано доводить найвищим ешелонам влади професійна спілка освітян!»

 Перед початком зібрання учасникам продемонстрували фільм про найактуальнішу на той час подію в діяльності районної  та обласної організації – засідання «круглого столу» в тому ж приміщенні за участі профлідерів – колег, помічників народних депутатів від Львівщини, науковців і фахівців з трудового та соціального права Франкового університету, фахівців Центрального комітету  галузевої профспілки, ФПУ, у комплексі заходів, протестних акцій щодо проєкту законів про працю. У поданому Кабміном до Верховної Ради законопроєкті, що приймається у турборежимі монобільшістю, не враховуються попередні напрацювання, висновки міжнародних і не менш авторитетних вітчизняних експертів.

Слайди на екрані нагадали про проведену культмасову, оздоровчу, організаційну роботу районної організації за 5 років. Присутність на конференції  колеги з польського Вроцлава  Христини Гмерек, підтвердила активну  міжнародну співпрацю освітян району, їх громадської професійної спілки.

Головний доповідач Шевченківської районної організації Наталія Кузів назвала прізвища кращих профлідерів первинок, які вміють впевнено та аргументовано відстоювати перед роботодавцем позицію профспілки в соціальному захисті спілчан.

Зростали первинки району, серед яких ліцеї №№ 38 і 57, де не так давно налічувалось  по кілька членів. Наголосила: оздоровлено десятки спілчан, їх дітей. У трускавецькому профспілковому «Проліску» відпочили і оздоровились 65 спілчан. Діє районна та обласна програма здешевлення путівок спілчанам. Добилися виплати боргів за лікарняними. Серед ряду інших стратегічних і локальних –атестація робочих місць спілчан зі шкідливими умовами праці, що забезпечило належні доплати і додаткові відпустки. В первинках укладено 100 відсотків колдоговорів. У цьому питанні, сказала доповідач, треба позбутися формалізму в їх змісті, виконанні та звітах.

Не випадково п. Наталія серед проблем, що потребують колективних зусиль, вважає налагодження і посилення інформаційної роботи, бо, бува, в первинках «не відкривають вчасно електронну пошту і ту інформацію, яка їм надходить  з профспілки». Спільне побажання профлідера і заввідділом освіти: диференційовано підходити до виплат премій в залежності від трудового вкладу і професійного вміння, щоб уникати байдужості до своєї праці через зрівнялівку.

Аналітичною була доповідь голови ревізійної комісії. Галина Висоцька навела традиційні цифри і результати 5 проведених перевірок фінансово-організаційної діяльності, до душевності атмосфери цього зібрання було додано факти придбання ліків, надання матеріальної допомоги вчителям-пенсіонерам. Серед завдань назвала збільшення кількості навчальних семінарів для активу, який цієї звітно-виборної кампанії оновився на 30%.

В обговоренні стрижневої доповіді директор закладу дошкільної освіти  № 154 Оксана Махрович, голова первинної профспілкової організації  ЗДО № 187 - Галина Музичук,  член профспілкового комітету СЗШ № 99 - Галина Заверуха, відзначаючи ті позитиви, які принесла робота в первинках районного профлідера та фахівців обласної організації - в юридичних консультаціях, методичній допомозі  у веденні трудових книжок,  книг наказів, інших робочих документів, інструкцій та їх трактуванні, зазначали: за профспілкою майбутнє, триматися разом – прогрес, працювати разом – успіх.

Це реально підтвердив своїм виступом перед делегатами та гостями, директорами шкіл заступник голови обласної організації освітянської профспілки Мар’ян Калин.  Ніхто не помітив лімітів часу, бо викладом животрепетних для освітян фактів боротьби профспілки за підвищення зарплати, обіцяного дорожною картою і законодавством до 2023 року,  викладом його діалогів, письмових і усних, з працівниками Міносвіти, уповноваженим зі справ освітян п. Горбачовим, тримав аудиторію в режимі швидкоплинності часу, насиченості змістом, тричі переривався оплесками присутніх на схвалення діяльності обласної та галузевої профспілки. М.М.Калин підтвердив креатив організації при достойних профлідерах та активності кожного спілчанина.

Не гаслом, а відрадним, реальним рефреном прозвучала заключна думка Галини Синицької: «Культивуймо спільно християнські цінності, - кожен на кожному кроці». Тоді й справді жити буде легше і достойніше.

Конференція обрала колективні робочі органи, делегатів обласної звітно-виборної, затвердили повноваження делегатів терміном на 2020-25-ий рік.

                                                                                             Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia