Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

«Якщо ми чуємо один одного, то спокій у колективах...»
23.09.2020

 









Сьома звітно-виборна конференція за участі півсотні делегаів від 61 обраного, що представляли інтереси своїх 703 колег-спілчан Самбірської міської організації профспілки працівників освіти і науки  України, підвела  своєрідну риску в етапній кампанії низових структурних ланок  Львівської обласної галузевої Профспілки.

  Позитив від міста отримала,  коли переходячи дорогу до десятої міської школи, у просторій світлій  залі якої відбувалося зібрання.  Зупинилася на тротуарі біля «зебри», щоб проїхала поліцейська машина. Стою, і вони стоять.  То ж швидко перейшла. І тут біля мене, торуючи до магазину, якийсь чоловік сказав: нехай би спробували Вас не пропусити, я би того не пропустив...

Самбір й у дрібницях, подумала, з яких складається наше життя, небайдуже, освічене місто. Наступна деталь  до того ж. За порогом десятої школи, однієї з найбільших, близько 900 учнів та вчителів, нас зустрічала з масками і диззасобами та проводила безконтактний температурний скринінг медсестра Зоряна Дюк. Працює тут 11 років. Тепер, в умовах, коли на всіх рівнях і на звітно-виборній профконференції зокрема, звучало: здоровя вчителя і учня –головне, місія медика особлива – захисна, майже армійська.  Не кожне місто, навіть потужніше кількісно та економічно, могло дійти до таких нюансів як охорона здоров’я в окремо взятій школі. Самбірчани не пропустили цей момент на ділі. Тепер, під час епідемії та небезпеки здоров’ю і життю людей в освітньому процесі, важливо зарплатою подбати, як і про вчителів, так і про інтенсивну та відповідальну працю медиків у закладах освіти, які несправедливо мають у півтора рази меншу платню, ніж їх колеги, які належать до Міноохорони здоров‘я, і ще й отримали підвищення оплати праці в умовах пандемії.

  Доброзичливість, водночас діловитість і відвертість у проведенні цієї конференції  ще раз підтвердив менталітет Прикарпатського міста, батьківщини Конашевича-Сагайдачного,  патріотів і  громадських діячів, нинішню зацікавленість людей у справі, сутністть якої у відповідальності кожного на своєму робочому місті - поліцейського, пішохода, медика, водія, освітянина.

 В роботі конфернції взяли участь заступник голови міста, освітянин Святослав Ухач, в.о. керівника міськвідділу освіти Любов Войтко, юрисконсульт обласної галузевої профспілки Василь Корчинський. З того, як виступали і спілкувалися між собою ці поважні учасники зібрання в президії було зрозуміло: добрі знайомі. Про що Любов Степанівна  Войтко, виступаючи в обговоренні стрижневої доповіді міського освітянського профлідера Ігора Демковського, скаже: не знаю, чи цим хвалитится, але мушу констатувати - профактивісти  з підмогою обласної організації були у нас частими гостями.  І Василь Богданович, і профлідер первинної профспілкової ЗОШ №8 Попчук Ірина, і заступник голови міської освітянської профорганізації Надія Кочерган підтвердять у своїх виступах: вели послідовні, наступальні переговори з міською владою і роботодавцем, коли два роки тому затрималали виплати відпускних, були активними у акціях протесту, листах і зверненнях не лише до місцевої, а й до вищих ешелонів влади. Зі сміливого, відвертого та ділового виступу Надії Кочерган - заступника  Самбірського профлідера, Ігора Івановича колеги характеризували  як «інтелігентну, непомітно помітну у справах, дипломатичну і толерантну особистість», що відважно виступає на моральний і матеріальний захист вчителя. Саме ним «школа стоїть» - процитувала Каменяра п. Надія, тож було очевидно, який дієвий тандем голови та заступника склався у цій організації. Її слухали уважно й поза лімітованим часом.

Після одноголосного обрання на наступну каденцію головою міської організації Ігора Демковського, постало питання кандидатур на заступника. Назвали, після прохання Надії Василівни дати дорогу молодим, ще одну профактивістку - молоду і ділову особу. Відрадно, що в організації гартується достойна зміна, однак більшістю голосів обрали заступником міського профлідера  вчительку історії, голову профкому СШ №1 Надію Кочерган. До слова, на початку зібрання вшанували тих, хто вже нас покинув, хто у свій час будував цю профспілку.

 Попри те, що представник директорського корпусу, керівник дитячої дошкільної установи  Надія Хом’як, закликала профлідерів первинок «бути активнішими, ви - еліта освіти і без вас ми нічого не вирішимо, а коли  чуємо один одного, то маємо спокій і здоровий мікроклімат у трудових колективах», учасники  конференції були дуже активними у виступах із зали і наполегливими у своїх запитаннях до соціальних партнерів. 

                                                                                 

-         Самбір у першій половині кращих у списку за результатами ЗНО, а чому за сумлінну працю  - лише 55%  і знаходиться у хвості цієї таблиці  серед міст та районів?!

Це питання звучало настільки наполегливо, що й заступник мера, й керівник відділу освіти запросили на переговори з цього приводу профлідерів на наступний день. Самбірчани, а освітяни – стрижень моральності та інтелігентності міста, вміють не лише ворожі навали століття тому зупиняти, а себе й нині захищати. У професійній спілці разом  всього доб’ємося, звучало у кожному виступі.

 Голова Самбірської міської організації Ігор Демковський спільно зі своїм активом накреслили завдання: вдосконалення роботи з колективними договорами та Угоді, внесення актуальних поправок до цих правових документів з урахуванням існуючих форс-мажорних умов праці, добиватися оновлення оргтехніки, комп’ютерної зокрема, в умовах вкраплення онлайн-освіти, добитися відрахування на культмасову та спортивну роботу, охорону праці, атестації робочих місць техперсоналу, які працюють у шкідливих умовах, пожвавити оздоровлення спілчан та їх дітей,  тут наголос в останні роки робився на сімейний відпочинок, попри існуючу обласну та міську програми здешевлення путівок.

 Позитивно сприйняли повідомлення Василя Корчинського про те, що сесією Львівської обласної ради підтримано  депутатський запит  Грицик О.Б., ініційований Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки щодо доручення Львівській обласній державній адміністрації розробити обласну програму  страхування освітян у разі захворювання коронавірусом.

Василь Корчинський наголосив на постійній невсипущій активності у захисті спілчан Львівської обласної освітянської профспілки: її профлідер Марія Яцейко, її заступник  Мар’ян Калин  ось в цей момент, наголосив, ведуть ділові переговори з народним депутатом, секретарем профільного комітету Верховної Ради Наталією Піпою (і це вже не вперше) щодо актуальних освітянських питань  соціального захисту  освітян.

Конференція проголосувала відповідні Постанови, обрала колективні керівні органи, делегатів на обласну звітно-виборну, яка запланована на 20 жовтня 2020 року.


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia