05.09.2020
У Галицькій районній організації профспілки працівників освіти і науки України на звітно-виборній побувала юрисконсульт обласної організації Профспілки Мар’яна Щедрик. Делегати вирішили: «коней на нинішній дуже хисткій переправі не змінюють». Одноголосно обрали на 4-ту каденцію авторитетного і надійного - Василя Іваницького, а його заступником - Юрія Панчишина. Принцип, за яким стільки часу працює Василь Іванович: «роботодавець і влада можуть профспілку не любити, а рахуватися мусять». Так і співпрацюють. Це перевіряється, додає профлідер, на виконанні Угоди та колективних договорів, оплаті праці освітян, доплатах, участі Профспілки в трудовому процесі освітянської спільноти. Ставлять своїм завданням у новій каденції: «добитися відрахування на охорону праці і культмасову та спортивну роботу. Коронавірус – не вічний. Ще не таке долали».
У звітно-виборній профспілковій конференції освітян Жидачівщини взяли участь заступник голови обласної організації галузевої профспілки Мар’ян Калин та керівник освіти Юрій Гурський, члени Президії районної організації та представники директорського корпусу. Прибули 33 делегати із 46-ти обраних. Серед них – 12 новобраних голів профкомів первинних організацій. В обговоренні стрижневої доповіді голови Люби Гарасимків делегати Марія Тиха з Ходорівської школи, Іванна Репецька з опорного закладу Жидачівської ЗОШ 1-3ст. наголос зробили на важливості співпраці дирекції школи і профкому, що працює на користь обох сторін та самого колективу. Голова Жидачівської районної організації освітянської профспілки Люба Гарасимків ( повторно обрана на наступну каденцію), акцентувала на оновленні та омолодженні організації. На підтвердження її стрижневої думки заступником голови районної організації обрано молоду, активну, «щоб вчилася й набиралася досвіду» голову профкому Центру творчості дітей та юнацтва Лесю Сомик.
В профспілку, сказала Люба Андріївна, нині вступають молоді спеціалісти, які приходять в трудові колективи, що особливо важливо для організації, яка у свій час, з різних причин, зазнала кількісних втрат, а нині переживає об’єднання районів, створення 2-х ОТГ – Ходорівської та Жидачівської.
У своєму виступі на конференції Мар’ян Калин наголосив на важливості тактичного і, водночас, стратегічного для профспілки моменту – участі освітян у виборах до місцевих рад. Як запевнила Люба Гарасимків, «за цю справу беремося одразу після конференції». Прийнято відповідні документи для перереєстрації організації, обрано колективні органи управління та делегатів на обласну профспілкову звітно-виборну конференцію, яка відбудеться 20 жовтня.
Звітно-виборні конференції в освіті продовжуються і йдуть до завершення. Ми з Вами, шановні читачі, побуваємо ще не на одній. Профспілкові зібрання освітян наповнені життям, бажанням працювати і вдосконалювати Профспілку. Вносити корективи у її діяльність, що нам диктує життя в умовах адміністративно-територіальних змін і пандемії коронавірусу.