01.06.2021
У Дрогобицькому історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Омелян Вишневський 90» про автора «Кодексу цінного сучасного українського виховання» та понад 160 публікацій, відмінника народної освіти. Презентація та ІХ літературно-мистецька академія відбулася в рамках традиційної для Дрогобиччини Франкіани – цьогоріч відзначається 105 річниця від дня смерті письменника, громадського діяча, уродженця краю - Івана Яковича Франка. Ця дата співпала з 90-річчям дослідника його творчості, колишнього професора завкафедри педагогіки Дрогобицького педуніверситету Омеляна Вишневського, а упорядником книги про нього став Олексій Манько.
Акценти у своїй дослідницькій, науковій праці педагог педагогів робив саме на творчсті Каменяра, де йдеться про досвід виховання в родинах і у школі. Тематичну підбірку «Франко про освіту» зробила на презентації професор педуніверситету Галина Сабат.
Присутні почули змістовний тематичний виступ директора музею «Дрогобиччина» Алли Гладун, яка особисто знала професора Вишневського, музей плідно співпрацював у свій час з науковцем, якого край і вищий навчальний заклад втратили кілька років тому. Сьогодні на благо української педагогіки продовжує працювати його наукова спадщина.
|