06.06.2023
Україна сьогодні – це не лише про захист і звитяжну боротьбу за свою незалежність, демократичні європейські цінності, а це й про інновації, технології та освіту. Щодня українці продовжують навчати та навчатися – незалежно від місця, часу та обставин життя у час війни.
«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Цінність людського капіталу невпинно зростає. Саме тому розробити новий шлях для освіти – наш важливий виклик і завдання. Зараз разом із командою МОН ми формуємо цю стратегію. Основний акцент – на впровадженні технологій та інновацій в освіті, цифровізації й дебюрократизації. Це дозволить впровадити сміливіші та швидші зміни, щоб наші діти здобули знання, які відповідають викликам сучасності. А кожен талановитий українець зміг реалізуватися вдома, в Україні», – сказав Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров відкриваючи першу конференції Innovating Education, яка об’єднала понад 1500 освітян в офлайн- та онлайн-форматі.
У події взяли участь освітяни – представники провідних українських ЗВО, зокрема НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного авіаційного університету, Київської школи економіки (KSE) та інших.
Тема Innovating Education – «Взаємодія держави та ІТ-бізнесу». Ця конференція насамперед для обміну досвідом та експертизою між бізнесом та державою з метою розвитку сталого партнерства в освіті.
Питання, які розглядалися на заході:
- співпраця держави та продуктового ІТ-бізнесу в освіті: напрями та можливості;
- використання інноваційних технологій в освіті для розвитку студентів;
- розвиток сталого партнерства в освіті для економічного зростання України;
- розвиток ІТ-підприємництва та продуктового мислення у студенті;
- модернізація освіти для підготовки студентів до роботи в ІТ-бізнесі.
Під час панельної дискусії спікери та учасники обговорили можливості співпраці держави, закладів освіти та ІТ-бізнесу і як об’єднання зусиль допоможе у створенні умов для ефективної освіти й економічного зростання України.
Учасники конференції під час воршопів обговорили використання інноваційних технологій в освіті для розвитку студентів, ролі викладача в епоху цифровізації та модернізації освітнього процесу. Зокрема, штучного інтелекту та чату GPT.
У компанії-співорганізатора заходу «Genesis» зазначають, що Innovating Education відбуватиметься щороку та стане майданчиком для обміну досвідом між бізнесом, закладами освіти та державою з метою розвитку інноваційної країни, де технології та ІТ-освіта відіграють ключову роль.




Довідково
Конференцію організовує IT-компанія «Genesis» за підтримки Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки у співпраці з Product IT Foundation for Education.
Genesis – це українська кофаундингова IT-компанія, яка разом із видатними підприємцями із СЕЕ будує глобальні високотехнологічні бізнеси. Компанія є одним із найбільших паблішерів неігрових застосунків у світі. Їх завантажили понад 300 мільйонів разів. Щомісяця застосунками користуються десятки мільйонів людей з усього світу.
Освіта – одна з пріоритетних сфер Genesis. Окремий департамент Genesis Education створює освітні можливості для українців, також розвиває довгострокову співпрацю з закладами освіти та державою у межах напряму Genesis for Universities. За підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України Genesis працює над створенням всеукраїнських освітніх курсів-стажувань для студентів усіх ЗВО.