Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Особистість вчителя - наріжний камінь виховання
06.10.2023

 



У вузькому колі, порівняно з мирними минулими роками, за участі понад 80 переможців професійних конкурсів, авторів-призерів освітніх програм, відбулося обласне професійне свято працівників освіти Львівщини.

 У часі, як наголосила ведуча Ірина Сислюк, свято співпало з Всесвітнім днем учителя. Вручити Грамоти, Подяки й сказати добре слово до кращих представників освітян краю прийшли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директор профільного Департаменту Олег Паска, депутати обласної ради Параска Дворянин,  Дзвенислава Калинець, директор Львівського обласного інституту післядипломної освіти Павло Хобзей, голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко.

Оскільки цей святочний захід відбувався у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу (директор - Ганна Балущак), і діставатися туди  час від часу доводиться з різних кінців міста та області, то вирішила це зробити завчасу: вийшло - за півтора години до початку академії.  Черговий на охороні сказав: ще нікого нема. І був неправий. Бо вже було нас двоє. Неподалік, сидячи на зручному кріслі  у вестибюлі училища очікував, бороздячи дядька Гугла, байдужий до гостинно поданої тут кави, вчитель історії та правознавства Пустомитівського ліцею №1, член профспілки зі стажем, більшим, ніж його 37-річний педагогічний, Анатолій Богданович Михайлик.

 Мабуть, уже за те, що його учнів у Пустомитах кількісно чи не половина 12-тисячного містечка, а якщо додати вихованців ще й покійної матері, яка все життя теж попрацювала в цій освітній установі,  то  таки вартує Анатолія  Михайлика запросити в число кращих із кращих освітян краю. Стає зрозуміло, чому друзям ніколи не вдається з ним вийти до міста, щоб їх на кожному кроці не перепиняли земляки. А навіть тут - в училищі, до нього підійшов його учень - студент училища Станіслав Середяк і чемно запропонував перекусити смачним тістечком. Його учениця - лауреат конкурсу «Вчитель року» в номінації «Основи здоров’я», вчителька хімії та основ здоров’я Містківського ліцею Пустомитівської ТГ Ірина Кісь подарувала добрі слова і сердечну подяку ще до того, як отримав відзнаку з рук представників влади за перемогу в конкурсі інноваційних програм для навчання дев’ятикласників Всесвітньої історії та історії України.  Отака зірковість у вчителя.

  У розмовах з присутніми переконалася, що не все ідеально навіть у цьому добірному вчительському середовищі, бо ж не завжди вчитель року є вчителем своєї епохи і вчителем від Бога, однак, ця короткотермінова річна відзнака додає вчителю наснаги й стимулу «покращувати» своїх учнів і себе самого.  Мій візаві сказав по-профспілковому: учитель на законодавчому рівні має мати більше прав, у тому числі на певні покарання порушників, бути захищеним на рівні з учнями і батьками. Працюємо десятиліття в умовах перманентних реформ. Ця нестабільність, а кожна реформа має бути апробована грунтовно, не найкращим чином впливає на освітнє середовище і всіх його учасників. Та вчитель завжди вистоїть, як сказала Параскевія Дворянин на запитання учня: «як це здаватись», вчитель відповів: «не знаю, ми ніколи не здавались». Так, за словами Василя Сухомлинського, що стали гаслом цьогорічної святочної академії: «Особистість вчителя – наріжний камінь виховання». Леліймо його.

Представник виконавчої влади області Іван Михайлович Собко, який курує освіту і знає, чим і як дихає це середовище, наголосив: наші освітяни цьогоріч створили і подали сотню креативних програм  та проєктів,  не уявляю, як це можна зробити в такий важкий час... Область завершила завдання з отримання автобусів-школяриків – 200 машин отримали за рік, готовність до навчального процесу в частині обладнання укриттів – понад 90 відсотків, 8 шкіл мають допрацювати цю частину готовності до очного навчання в час війни.

Керівники області, додав Іван Михайлович, на останній нараді підтвердили готовність фінансово додавати освіті. Ви, освітяни, акцентував заступник голови ОДА, «маєте  доброго захисника» в особі своєї обласної організації освітянської Профспілки, її голови  Марії Яцейко та заступника Мар’яна Калина. Вони постійно звіряють цифри , час і вектор, добиваються належного рівня фінансування освіти Львівщини.

 Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Паска подякував колегам за активність в іноваційних проєктах, заходах, програмах. Галузевій профспілці за те, що доходить до вчителя і народного депутата, «збирає їх, щоб відчули температуру освітянського середовища», що потребує, чим живе вчитель.

Подяки, Грамоти обдлдержадміністрації, обласної ради профільного департаменту свідчили про те, що географія передового вчителя сягає Львова, Дрогобича, села Коросно, Пікулович і Колодрубів, Щирця, Самбора, Шкла, Підбужа і Червонограда, військового ліцею Героїв Крут  і мистецьких від Львова до Малої академії в Підбужі, музейної справи, гімназій, центрів позашкільної і дошкільлної освіти, профтехосвіти, вчителів- практичних психологів, соціальних педагогів, учителів хімії, біології, мистецтвознавства, військової підготовки. Новою і провідною темою створених педагогами інноваційних Програм стали психологічні, для прикладу «Формування навиків стресостійкості у підлітків під час війни», яка в авторстві групи вчителів з Яворівщини зайняла перше місце на Всеукраїнському конкурсі. Їх колезі заступниці директора з виховної роботи і очільниці музею Івано-Франкового Художнього училища ім. Йосипа Станька, де представлено зразки художньої етнорізьби, яворівської забавки і орнаменту, Світлані Плесак вручено посвідчення на звання зразкового просвітнього закладу.

 Досвідом роботи з присутніми поділилися вчителька, голова групи відзначеної інноваційної Програми з фізики Зоряна Максимович, професор, голова журі конкурсу «Вчитель року» в одній з номінацій Костянтин Баханов.

 Серед нагороджених облдержадміністрацією за креативність в освітній і громадській роботі -  голова профспілки освітян Кам’янеччини Віра Краєвська, голова профспілки освітян Городоччини Ганна Вакар, голова профкому Самбірського педагогічного коледжу Степан Ліховин.

Голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, на підтвердження своїх слів про головну місію організації захищати і дбати про своїх спілчан, вручила сім путівок освітянам-активістам. Серед них - вчителька  початкових класів Короснянської сільської загальноосвітньої школи, член профкому Степанія Тарасюк, директор 32 –ої Львівської школи, де відчутна результативна співпраця з первинною організацією профспілки  - Микола Пинянський, член Президії Сколівської територіальної організації освітянської профспілки Роман Марочкович, представник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ірина Сислюк.

 Освітяни в кулуарах із зацікавленням спілкувалися на  професійні теми між собою, з профспілковими юристами, роботодавцями та представниками влади.


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia