Обрали нового лідера міської організації
05.11.2019

У Новому Роздолі  обрали нову голову міської організації профспілки працівників освіти і науки України. Делегати конференції на безальтернативній основі одноголосно обрали своїм  керманичем Марію Богданівну Качалу, колишнього заступника свого бойового профлідера Алли Андріївни Серафин, якій  довіряли міську організацію потягом трьох каденцій. Цей час Алла Серафин вважає достатнім, щоб виховати і свою команду, і собі заміну. Саме за її рекомендацією, довіряючи своєму досвідові і тому, як показала себе в дії заступник голови, всі первинки на звітно-виборних зборах рекомендували  на голову Марію Богданівну. Вона це коментує просто:  «У нас містечко невелике, п’ять шкіл, кожен вчитель і вихователь на виду, рішення приймаються свідомо, зі знанням справи».

І додає: «Йшла на ці вибори не без вагань. Пройшла з Аллою Андріївною величезний вишкіл, школу відповідальності. Тільки трудових спорів було зареєстровано і пройдено чотири. Домоглися важливих соціальних преференцій освітянам, неформальних пунктів у колдоговорі».

На звітно-виборній конференції голова обласної освітянської профспілки Марія Григорівна Яцейко вручила Аллі Серафин поважну профспілкову нагороду – знак «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України» і щиро подякувала їй за змістовну результативну співпрацю. «Ви така ж бойова, як Алла Андріївна? - ніби напівжартома, доброзичливо запитала обласна профлідерка новообрану голову міської організації.

-         Я трохи іншого складу характеру - не радикальна, схильна до переговорів. Чи це не зміниться у процесі праці, побачимо, багато залежить від позиції соціальних партнерів. Але за престижність праці освітянина, за рівень зарплати теж буду стояти до кінця. Не можу понизити марку міської освітянської профспілки, здобуту  Аллою Андріївною.

Трудовий стаж Марії Богданівни Качали  - вчительки зарубіжної літератури Новороздільської СШ №3 – 39 років,  обиралась головою первинки, заступником голови Новороздільської міської організації профспілки – півтора десятка років.

Народилася у селі Чесники на Рогатинщині.  Родина переїхала у Новий Розділ. У 8 років  втратила маму. Закінчила філологічний факультет Дрогобицького педінституту, увесь трудовий шлях віддала вчительській роботі. З чоловіком і своїм земляком (агроном за професією), виховали сина і доньку, мають внуків.

Головним своїм завданням вважає боротьбу за гідну зарплату і гідні  умови праці освітянина, підтримку  та солідарність з  обласною організацією освітянської профспілки. Разом ми - сила».

Ольга Лобарчук