Не було скарг. І це показник
24.02.2020

У Бродівській районній організації профспілки працівників освіти і науки України відбулася звітно-виборна конференція.

В її роботі взяли участь голова обласної організації галузевої Профспілки Марія Яцейко, керівник райвідділу освіти  Микола Сторожук, голова районної ради депутатів, освітянин, колишній директор школи Євген Швед, представники Заболотцівської ОТГ, освітяни якої активні в структурі районної організації галузевої  профспілки.

Обличчя цього регіону вирізняє вельми бережливе ставлення до освітян і закладів освіти. В непростих умовах оптимізації мережі не  закрили і  не залишили напризволяще жодної початкової школи, навіть там, де є декілька учнів. Доля «малих»  сільських шкіл вирішується з поглядом у великий завтрашній день країни, свого району, села. В одній з них, наприклад, – Микитівській 1-го ступеня, де немає жодного учня, йдеться про відкриття катехетичної школи.

Це яскраве свідчення державницької співпраці місцевих органів влади, депутатів, громадської професійної організації та відділу освіти, який очолює колишній районний профлідер. Тому, коли Микола Михайлович сказав про свого соціального партнера як про особистість «виважену, толерантну і наполегливу», його характеристика мала особливу вагу. Як факт, що  з профспілкою  налагоджено справжнє соціальне партнерство  - «за 5 років співпраці не надійшло жодної скарги до роботодавця: все вирішувалося на рівні профкомів і районної організації освітянської профспілки».

Про проблеми і роботодавець, і районний профлідер у своїй стрижневій доповіді теж зазначають в унісон: зрушилася в минулому році атестація робочих місць і, отже, відповідні доплати окремим категоріям працівників освіти, кухарям дошкільних закладів, зокрема. Виплачують з минулого року відряджальні кошти. Немало й проблем: треба попрацювати над збільшенням з 50-ти до 70 відсотків виплати за сумлінну працю, з 20-ти до 30 відсотків - за престижність праці, добитися оновлення парку автобусів «Школярик» та спрощення процедури придбання запчастин до них: возити дітей  та учнів до місця навчання та праці треба щодня,   процес не зважає на прописану громіздку процедуру тендеру...

Те, що не може сказати відверто, по-справедливості, роботодавець, як державний службовець, підкреслив п. Сторожук, то пасує профспілці, а виграють, насамперед, у рівні оплати праці, різних соціальних преференціях і навіть у збереженні мережі навчальних закладів усі учасники навчального процесу, держава загалом.  На цьому наголошує сам роботодавець тим освітянам, хто ще не усвідомив ролі професійної солідарності і не є членом профспілки. Таких близько 20% у закладах освіти Брідщини, тож є ще над чим працювати.

Про результативність боротьби професійної спілки акцентувала у виступі і голова обласної організації Профспілки Марія Яцейко. Вручила нагороди активу організації, яка по-діловому підтримувала акції протесту, всі форми боротьби своєї професійної спілки. На адресу й самого профлідера освітян Львівщини було сказано немало  добрих слів у виступах делегатів конференції, які запропонували її кандидатуру на обрання профлідером на травневій обласній звітно-виборній конференції.

На наступну – другу каденцію  59 делегатів з 65 обраних від 48 первинок і понад 1200 спілчан обрали головою районної галузевої профспілки Оксану Андріївну Надалу. Вона - вчитель початкових класів з вищою категорією, оправдала професійне довір’я освітян й на громадській ниві району.

Конференція обрала також колективні органи управління організації, делегатів на обласну звітно-виборну, проголосували необхідні документи для перереєстрації організації та продовження повноважень делегатів.

Ольга Лобарчук