Ювілей технікуму
24.06.2020

Восени цього року Самбірський технікум економіки та інформатики (Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій) відзначить 75-річчя освітньої діяльності. Цей вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації зумів зберегти себе для своїх студентів та викладачів у різних і найскладніших умовах, стати потрібним, насамперед молодому поколінню громадян України, своєму містові.  Серед 350 студентів, які здобувають тут популярні і, порівняно, витребувані на ринку професії, не лише мешканці району, області, а навіть сусідніх областей. Цього року отримали ліцензії і розпочинають набір на нову і цікаву спеціальність «Туризм». Це засвідчує добру славу навчального закладу, його вміння триматися на плаву в складних умовах сьогодення.

Технікум має  тривалу продуктивну співпрацю з Тернопільським національним економічним університетом та Львівським національним університетом імені Івана Франка, куди, після успішного завершення навчання, випускники вступають одразу на третій курс.

Розмову з головою профкому працівників, викладачем економічного аналізу Людмилою Дутко, вели паралельно із прийомом нею звітів про проходження студентами факультету «Інженерія програмного забезпечення» виробничої практики. У наш діалог вклинювалися й вони. Було їх кілька  четвертокурсників, що якраз мали на цю годину призначену співбесіду зі своєю викладачкою. Йшлося про практику - на підприємствах малого й середнього бізнесу, у міськраді, фінансовому управлінні, інших установах та організаціях, де вони забезпечували функціонування комп’ютерної техніки, інтернет-зв’язку та відповідних  виробничих і фінансових програм. За їх словами, хотіли б знайти роботу в Україні. Рожеві мрії про закордон минають, але про гідну для прожиття зарплатню – ні.

Як спрацювали у форс-мажорних обставинах під час карантину викладачі вишу І-ІІ рівня акредитації? Профлідер запевняє: згідно колективного договору  отримали повну зарплатню і навіть премію. «Рік все ж для понад 130 членів трудового колективу ювілейний!».

Побували  на початку року в цьому колективі юрисконсульти Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’яна Щедрик та Василь Корчинський. Голова профкому Дутко Л.П., директор навчального закладу Козловський М.М. і члени профспілки отримали  юридичні консультації,  рекомендації та настанови стосовно нововведень і доповнень до колективного договору, який переукладатимуть цього року.

Готова, продовжує розповідь Людмила Петрівна,  цікава програма святкувань  ювілею технікуму, передбачених на жовтень. Заходи, зрештою, як і повсякчасна співпраця, - будуть проводитися спільно зі студентським профкомом. Працюють в тандемі з молодіжним профлідером Людмилою Низолою вже другу каденцію. Якість і результативність цієї співпраці викликає повагу й у роботодавця - знаходять порозуміння з дирекцією технікуму, а відтак це додає  позитивного реноме навчальному закладові загалом.  Попередники подбали у свій час про будівництво 5-ти поверхового гуртожитку. Житлом, що тепер особливо важливо,  забезпечені не лише студенти технікуму, а й інших  навчальних закладів міста, про що складають відповідні угоди. Під контролем адміністрації та громадських організацій працює їдальня. Колектив згуртовують щорічні пізнавальні подорожі цікавими місцями України, організовані профкомом. Цьогоріч теж з нетерпінням чекають такої поїздки. Навіть заяви, каже голова профкому, на матеріальну допомогу не писали, не було, на щастя, потреби, тож сповна використають свої профспілкові кошти на культорологічні заходи, оздоровлення. Тільки б карантин завершився, щоб ювілейний рік провести за спільно укладеним планом.

Ольга Лобарчук

На фото: голова профкому працівників Самбірського технікуму економіки та інформатики Людмила Дутко.