Щоб запалювати, треба горіти
12.01.2022

Голова територіальної профспілки працівників освіти і науки Давидівської сільської ради Оксана Ярославівна Гусар поповнила лави освітянських профлідерів Львівщини нещодавно. Так склалася нова структура громадської організації внаслідок адміністративної реформи, що, відверто кажучи, не вельми багато привнесла позитиву в розвиток профспілкового руху. Але серед небагатьох позитивів непересічне значення має... свіжий людський фактор, якщо казати на загал. А якщо конкретніше, то кожній спільноті таланить, коли в її активі з’являються такі особистості, які проходять успішно всі щаблі профспілкового, громадського лідерства.

П’ять каденцій вчительку початкових класів, заступника директора Давидівського ліцею імені Тараса Шевченка Оксану Гусар обирали головою первинної профспілкової. На багатьох виборах різних рівнів очолювала дільничні виборчі комісії та є заступником сільської територіальної виборчої комісії. Вона – активна учасниця художньої самодіяльності ліцею. Завдяки своїй фаховості стала експертом зі сертифікації учителів початкової школи та експертом з проведення інституційного аудиту шкіл, яку проводить Державна служба якості освіти у Львівській області. При цьому Оксана Гусар, насамперед, - мати двох дорослих дітей, добропорядна дружина, господиня затишного родинного дому, яка завдяки своїй активній життєвій позиції, знаходить час для колег і громади. Їй стає часу й на «чужу» кухню. Зі своїми колегами беруть участь в конкурсах «Благодійна Україна»: неодноразово відправляють воїнам на схід держави вареники, теплі ковдри, великодні кошики та подарунки до Миколая.

Ми ж стали нещодавно свідками того, як усе, що робить вона і її колеги- профспілчани, (а в територіальну профспілку Давидвської ТГ входить 17 первинок, у процесі створення 18-та), висвітлюється у соціальних мережах: від результатів успішної акції протесту біля стін Львівської обласної ради про повернення освітянам «урізаних» 267 млн грн. з бюджету на 2022 рік, до їх участі у Народному домі «Берегиня». Відтак, має належний громадський резонанс. Нас заінтригував продемонстрований в соціальних мережах - на кількох сторінках фейсбуку, зокрема, - майстер-клас в «Берегині» з пов’язування хусток. Коли поспілкувалися з п. Оксаною, відкрили один з ніби й пересічних «секретів»: чому з таким порозумінням укладена Угода Давидівської освітянської профорганізації з соціальним партнером - відділом освіти, молоді та спорту, який очолює Світлана Кришталь. Вони –колеги, які не просто зустрілися в офіційній обстановці, а знаються з багатьох спільних справ, заслужили повагу один одного, авторитет і довір'я в багатьох масових заходах територіальної громади. Вони - місцева еліта, приклад для земляків. Адже до продуктивної співпраці – довга дорога.

За милозвучними словами – конкретні факти успіху й поваги до особистості лідера, до профспілки і її вимог: за сумлінну працю освітянам Давидівської ТГ виплачується 30 відсотків за престижність педагогічної праці, 100% - винагорода до Дня вчителя і, навіть додаткову винагороду так звану, тринадцяту зарплатню. Цьогоріч встигли з профактивом побувати в цікавих місцях свого краю: відвідали Крехівській монастир, Долину квітів (настурцій) неподалік Бібрки, побували у Зарваниці.

Інформаційна, громадська активність профлідера освітян Давидівської сільради має високий коефіцієнт корисної дії: завдяки різносторонньому зворотньому зв'язку більше колег відчувають себе в темі, у спільній справі, проблемах, успіхах та перемогах. Про таких людей як Оксана Гусар, уродженку Яворівщини, випускницю Тернопільського педуніверситету, профлідерку освітян Давидівської сільради, вчительку з 36-річним педагогічним стажем, кажуть: вона з тих, хто все життя горить роботою, і тим запалює інших.