Звернення профспілок до Мінюсту з питань діяльності в умовах воєнного стану
13.05.2022

Федерацією профспілок України спрямовано звернення до Міністерства юстиції України про необхідність упорядкування питання державної реєстрації змін до відомостей, які стосуються діяльності профспілок та їх об’єднань.

Метою звернення  є забезпечення належного виконання завдань громадського контролю, визначених статтею 14 Закону України від 15.03.2022 № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

У листі ФПУ наголошується, що у оновленому Переліку, інформацію про який опубліковано на сайті Міністерства юстиції України 4 травня 2022 року серед установлених міністерством найбільш нагальних реєстраційних дій відсутні реєстраційні дії щодо громадських формувань, до яких віднесені і професійної спілки, об’єднання профспілок, організації профспілки, передбаченої статутом профспілки та об’єднання профспілок.

Зокрема громадським формуванням обмежується можливість проведення установленому порядку державної реєстрації:

• зміни керівника юридичної особи та інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи;
  • змін до відомостей про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи;
  • зміни місцезнаходження юридичної особи.

Проте нині потреба внесення змін до відомостей зумовлюється вимушеними організаційними змінами в профспілках та їх структурних ланках, переобранням голів профспілкових організацій, у тому числі у зв’язку із їх службою в лавах ЗСУ або смертю.

Відсутність державної реєстрації таких змін унеможливлює виконання профспілками, об’єднаннями профспілок обов’язку максимально сприяти забезпеченню обороноздатності держави, а також здійснення ними громадського контролю за додержанням законодавства про працю.