Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Спочатку навчити, а тоді вимагати
11.05.2018

 

Обласна організація профспілки освіти і науки України, яку очолює Марія Яцейко, зі своєю командою фахівців дотримуються правила: якщо не можеш процес змінити, то треба його очолити і спрямувати  у корисне спілчанам русло. Йдеться, зокрема, про адміністративну реформу, внаслідок якої створюються об’єднані територіальні громади, з якими, хто б їх і з яким рівнем управління не очолював, треба працювати і спрямувати на ділове партнерство та працю на благо людей і держави та іміджу обох сторін.

 Травневе засідання Президії цієї обласної галузевої профспілки – чергове тому підтвердження. Цьому заходові, на якому були присутні і виступали голови районних організацій, керівники чи представники відділів освіти з Кам’янка- Бузеччини та Мостищини, передувала скурпульозна робота в Жовтанецькій та Мостиській ОТГ правового інспектора праці Мирона Малярчина та юрисконсульта обласної організації галузевої профспілки Василя Корчинського. А це означає - фахова перевірка документів, фінансових зокрема, перевірка Статутів навчальних закладів, написання і зміст Правил внутрішнього розпорядку та відповідності їх новому закону «Про освіту». У чому, як зазначали у своїх виступах начальник відділу освіти Жовтанецької ОТГ Ірина Вус та методист відділу освіти, культури, молоді  та спорту з кадрових питань  Мостиської ОТГ Марія Мартин, зацікавлені всі. Це, зрештою, - готовність до перевірок поважних державних інспекцій.

 Слід зазначити, що велику щоденну і копітку роботу в новоутворених територіальних громадах, обидві утворилися лише в минулому році, проводили голови районних освітянських профорганізацій Віра Краєвська та Олександра Погуц. Віра Степанівна признала: у цій громаді була щодня. А нам доводилось її часто телефонічно заставати саме там. Тому й не дивно, й на тому акцентував у своєму виступі на засіданні Президії обласної галузевої профспілки правовий інспектор Мирон Малярчин, що , крім всіх необхідних юридичних документів співпраці, як то Угоди та колдоговори, у відділі освіти Жовтанецької ОТГ заведено книгу «Документи співпраці з профспілковими організаціями».

У Мостиській ОТГ укладено Договір про делегування функцій між відділом освіти щодо здійснення централізованого господарського та фінансового обслуговування, що в багатьох інших ОТГ на Львівщині ще не врегульовано і досвід один одного був би корисним, за словами учасників і членів Президії, актуальним в роботі для багатьох колег.

Жваве зацікавлення присутніх під час виступів голів районних організацій з Кам’янка- Бузеччини, Мостищини та їх соціальних партнерів з ОТГ викликали питання щодо широти повноважень, згідно нового закону про освіту, керівників освітніх закладів, засновників та відділів освіти, нюансів в атестації робочих місць, досвід чого має Кам’янка-Бузеччина. В діалогах з цього приводу взяли участь члени Президії Ярослава Кобиця, Ганна Вакар, Анатолій Бойко, Степан Бурбан. Профспілкові юристи наголошували на необхідності введення в колдоговори закладів освіти окремого розділу «Комплексні заходи з охорони праці».

 Заступник голови обласної організації Мар’ян Калин не упустив можливості задати ділові питання представникам ОТГ щодо соціального захисту і вирішення проблем освітян в аспекті ліквідації школи у селі Печихвости і створення на її базі закладу дошкільної освіти, резонності, плюсів і мінусів створення опорної школи та її двох філій, механізму виплати винагород кухарям, техпрацівникам у Мостиській ОТГ. Все свідчило про неформальний підхід до співпраці освітянської профспілки з новими соціальними партнерами, а, отже, й потребу в подальшому навчанні сторін соціальних партнерів за участі профспілкових юристів. Як наголосив Мирон Малярчин: «Спочатку треба навчити, а тоді вимагати...». Пропозиція Марії Яцейко щодо проведення «круглого стола» з керівниками ОТГ та профлідерами була сприйнята і схвалена одноголосно, як і поширення досвіду кращих ОТГ, до яких відноситься вище згадані. Не скрізь ділова співпраця з профспілкою має належне сприйняття і розуміння.  Приклад кращих, успішніших має заряджати інших.

На засіданні Президії  йшлося  про результати підведення підсумків на Львівщині Всеукраїнського огляду-конкурсу щодо умов і охорони праці в навчальних закладах Міносвіти України за минулий рік та відповідне преміювання переможців з Яворівщини, Бузеччини, Дрогобиччини. На огляд-конкурс надійшло понад півсотні матеріалів, особливо активними виявилися заклади профтехосвіти і недостатньо активними виші 1-4 рівня акредитації. Ділові пропозиції було внесено з приводу проведення оздоровчого літа для дітей спілчан, про що повела розмову завідувачка фінансовим відділом обласної галузевої профспілки Ганна Березовська. Прийнято відповідні Постанови і терміни виконання поставлених завдань.

                                                                                              Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia