Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Заступник профлідера – найвідповідальніший працівник штабу
02.06.2018

 

На Львівщині на базі обласної галузевої профспілки пройшов чотириденний семінар заступників голів та фахівців із соціально-економічних питань обласних, Київської міської організацій профспілки працівників освіти і науки України за участі голови Центрального Комітету цієї громадської професійної організації Георгія Труханова, його заступників, директорки профільного департаменту

облдержадміністрації Любомири Мандзій, голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька.

 Програма семінару насичена і різнобічна: від особливостей оплати праці до тем взаємодії зі соціальними партнерами, партіями, «круглих столів» з питань  колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних інтересів в умовах створення ОТГ, оздоровлення спілчан, комунікативної компетентності профлідера і антистресу та вирішення конфліктних ситуацій. 

 Наскільки важливі аудиторія та  захід, що проходив  на Львівщині, сказала на відкритті семінару в профспілковому Будинку вчених голова Львівської обласної галузевої профспілки Марія Яцейко: заступник профлідера – найвідповідальніший працівник штабу, якому щоденно дістається стільки завдань, що декому би й за тиждень з цим не впоратися. Відкриті діалоги фахівців, живе спілкування з колегами не замінять найсучасніші інформаційні технології.

Чому це навчання, за участі 36 гостей, проводилось саме на Львівщині, прокоментувала заступник голови Центрального Комітету галузевої профспілки Людмила Гарбаренко: львів’яни мають хороший досвід соціального партнерства щодо спільності дій на захист соціальних прав освітян.

 Заступникові голови Херсонської обласної галузевої організації  Ользі Ігнатейко цікаво було почути, як на Львівщині співпрацюють з окремими територіальними громадами. Колега з Одеси Любов Корнійчук наголосила: в обох наших організацій є профспілкове майно. У нас – Будинок вчених, табір. Як львів’яни справляються з утриманням майна, розвитком матеріальної бази, як проводять кампанію оздоровлення, - цікаво почути. Цьогоріч ми вперше підписали Угоду з Трускавецьким профспілковим пансіонатом «Пролісок», де будуть відпочивати і оздоровлюватися наші вчителі. Тут маємо поле для взаємовигідної співпраці.

Георгій Труханов, відкриваючи семінар-навчання, означив стрижневі та актуальні теми для громадської організації, яка в структурі ФПУ  серед найчисельніших і становить понад півтора мільйони спілчан. Йдеться про те, як захистити людину праці, зробити міцною профспілкову громаду через укріплення матеріальної бази, через профвнески, системне навчання активу, послідовне інформування і підвищення профспілкової свідомості кожного члена профспілки. Як скаже Марія Яцейко, у Львівській організації запроваджено інформаційний день – понеділок, коли в кожну первинку надсилаються матеріали: від новин з Центрального комітету, ФПУ  до повідомлень про правові моменти, листування і перемовини з депутатським корпусом, владними структурами, соціальними партнерами. У вівторок ці новини мають бути в настінних «Інформвісниках» організацій. Це періодично перевіряється працівниками обласної організації.

                           Новим викликам – протистояти з кожним спілчанином

Освітянська профспілка стоїть перед новими викликами: зниження профчленства через оптимізацію освітньої мережі, зокрема, втрату територій в Криму, Луганській та Донецькій областях, скорочення кількості студентів в Україні, де з тієї кількості 70 тисяч продовжують навчання за кордоном, а це, як правило, потенціальні втрати майбутніх фахівців для держави та профорганізації.

Дискусія про доцільність існування в структурі освітянської громадської організації студентських профспілок певним чином допомагає розв’язувати статистика, надана сторонніми від профспілки організаціями: 73,4% відсотки від опитаних студентів висловилися за доцільність існування організації, 65 відсотків  від опитаного населення вважають профспілку необхідною і понад 28 відсоткам – важко відповісти, що свідчить про  резерви та ареал, де профспілка має попрацювати. Голова ЦК освітянської профорганізації Геогргій Труханов наголосив на необхідності провести власні наукові соціологічні дослідження, щоб чітко визначитися, що робити і в якому напрямку рухатися.

 Голова ОПЛ Роман Дацько у своєму виступі зосередився на моментах важливості саме обласної галузевої ланки профспілки, про що свідчить і досвід зарубіжних колег. Освітянська в структурі обласного об’єднання має пріоритет не лише за чисельністю, а й за конкретними справами. Поділився враженнями від перебування на з’їзді  профспілок Дольносльонзского воєводства Польщі, з якими співпрацюють за участі обласної освітянської профспілки.  Серед стрижневих завдань для спільноти назвав необхідність надання законодавчої ініціативи профспілкам співвідносно до нових соціальних реалій, можливо, через той же збір підписів, які змушують законодавця розглянути проблему, добиватися права на солідарний страйк як фому захисту прав людини праці. Йшлося і про втрату можливості механізму впливу – погодження з профспілками формування цін та комунальних тарифів, тощо.

 Серед нових тем і проблем – традиційні, від яких соціальні партнери намагаються  всіляко відсунути професійну громадську організацію.  Було наполягання, щоб бюджетна сфера не регулювалася тристоронньою Угодою, і лише тверда позиція представників профспілок «витверезила» соціальних партнерів.  Про це сказав заступник голови Центрального Комітету освітянської профспілки Сергій Ромаюк, який водночас  є заступником керівника групи від ФПУ  в переговорах з Урядом та роботодавцями щодо підписання Генеральної Угоди.  Його позиція та освітянська: якщо не буде в Генеральній Угоді з Урядом та роботодавцями розділу  «Оплата праці» з параметрами, на яких наполягає профспілкова сторона, йдеться насамперед про реальний прожитковий мінімум – 4213 грн., відповідний розмір першого тарифного розряду і про все інше, від того похідне. Тоді ця Угода – формальна, потрібна лише для того, щоб влада відрапортувала про її підписання.  Важливо, щоб про ці моменти в діяльності профспілки знали спілчани, наголосив Сергій Михайлович, були готові захищати  свої права, бо це «наш тил, який маємо відчувати і який має бути надійним і свідомим у цій багатоплановій боротьбі»,  з низів до верхів, за рівень життя пересічного спілчанина. 

Неменш важливим для гостей-освітян було і пізнання регіону. Вони відвідали Львівську оперу, ознайомилися з архітектурою міста, де розташовано кількасот пам’яток ЮНЕСКО, музей Івана Франка на Дрогобиччині.

                                                                                              Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia