Підсумки огляду-конкурсу стану умов і охорони праці 2017
13.06.2018

Президія ЦК Профспілки, яка відбулася 12 червня 2018 року, розглянувши матеріали Центральної оглядової комісії, підбила підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, який проводився у 2017 році.

За повідомленнями органів управління освітою обласних державних адміністрацій, відповідних обласних комітетів і рад галузевої Профспілки проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу сприяло підвищенню уваги з боку керівників і профспілкових організацій навчальних закладів щодо виконання заходів з охорони праці, передбачених Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 – 2020 роки, колективними угодами, договорами, покращенню профілактики випадків травматизму учасників навчально-виховного процесу.

Відповідно до рішення Президії ЦК Профспілки та колегії Міністерства освіти і науки України, педагогічні колективи – переможці Всеукраїнського огляду-конкурсу, які домоглися кращих показників у створенні безпечних умов праці та навчання, будуть нагороджені дипломами і грошовими преміями:

1) у I категорії (дошкільні, загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади усіх типів):

• дипломом  I ступеня і грошовою премією у розмірі 4000 гривень: колектив Старобільскої гімназії Старобільської районної ради, Луганська область;

• дипломом II ступеня і грошовою премією у розмірі 3000 гривень: колектив загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів  «Середня загальноосвітня школа № 93» Подільського району, м. Київ; колектив Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Маньківської районної ради, Черкаська область;

• дипломом  III ступеня і грошовою премією у розмірі 2000  гривень: колектив Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка Білоцерківської міської ради, Київська область;

2) у II категорії (професійно-технічні навчальні заклади, вищі навчальні заклади I та II рівнів акредитації):

• дипломом I ступеня і грошовою премією у розмірі 5000 гривень: колектив державного навчального закладу «Чортківське вище професійне училище», Тернопільська область;

• дипломом II ступеня і грошовою премією у розмірі 4000 гривень:  колектив Рівненського автотранспортного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування;

• дипломом  III ступеня і грошовою премією у розмірі 2000  гривень: комунального закладу «Покровський педагогічний коледж», Донецька область; колектив державного навчального закладу «Монастирищенський професійний ліцей», Черкаська область;

3) у III категорії (вищі навчальні заклади ІІІ та ІV рівнів акредитації):

• дипломом II ступеня і грошовою премією у розмірі 6000 гривень: колектив Одеської національної академії харчових технологій.

Було прийнято рішення нагородити Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України  та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України колективи навчальних закладів, що досягли значних успіхів у створенні безпечних умов навчання та праці за такими напрямами:

створення безпечних умов навчання та праці в закладі освіти:

колектив Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 Мелітопольської міської ради, Запорізька область;

участь профспілок у забезпеченні освітнього процесу з питань охорони праці:

колектив дошкільного навчального закладу компенсуючого типу ясла-садок «Ясочка» Бахмутської міської ради, Донецька область;

забезпечення системи цивільного захисту в освітньому процесі:

колектив Кремінського професійного ліцею, Луганська область;

впровадження системи внутрішнього контролю за станом охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі освіти:

колектив Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 імені М. О. Лукаша Кролевецької міської ради, Сумська область;

методичне забезпечення безпеки життєдіяльності вихованців і працівників закладу освіти:

колектив дошкільного навчального закладу «Берізка» м. Буськ, Буського району, Львівська область;

профілактика нещасних випадків серед учасників освітнього процесу в закладі освіти:

колектив Лужанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Рахівської районної ради, Закарпатська область;

методичне забезпечення проведення «Тижня безпеки дорожнього руху»:

колектив Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу;

впровадження заходів щодо пропагування здорового способу життя:

колектив Високобайрацького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської районної державної адміністрації, Кіровоградська область;

нормативне забезпечення навчання з питань охорони праці в закладі освіти:

колектив дошкільного навчального закладу № 21 (ясла-садок) «Калинонька» комбінованого типу Ніжинської міської ради, Чернігівська область.