Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

У цей день вони «чекають феєрверку»
02.10.2018

 У перші дні жовтня Україна святкує День працівника освіти. Для Львівської обласної галузевої профспілки, яку очолює Марія Яцейко, це один з найвідповідальніших і найнапруженіших днів. Вона та її команда певно, на інтуїтивному рівні відчувають, що треба вчителю, вихователю, педагогу.

Традиційно зустрічаю біля входу головних героїв свята, яке департамент освіти облдержадміністрації та Львівська обласна організація профспілки влаштовують для освітян в найрозкішнішій споруді Львова – у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Приєднуюся до їх теплих вітань один одному, орієнтуючись географічно, як правило, за лідерами районих та міських організацій профспілки у складі делегацій кращих учителів краю.

Вчителька комп'ютерної справи зі Самбірщини, до якої підійшла спонтанно, призналася: від свята вчителя в опері чекає феєрверку музики, емоцій і доброго настрою… Від профспілки виявилася трохи відстороненою, та оскільки на таке свято до Львова запрошена вперше, то дуже доречним була подяка ведучого урочистої академії, кандидата педагогічних наук, доцента, директора Будинку народної творчості Львівщини Романа Берези: до очікуваного і здійсненого і для неї  «феєрверку» причетна безпосередньо освітянська професійна спілка.

Я зумисно розпочала цей репортаж із такої з-поміж багатьох, з ким проводила бліц-інтерв'ю на порозі храму свята і музики. Не перебільшую щодо храму, бо працюючи спільно із представниками департаменту і Профспілки області над сценарієм свята, його режисер, Заслужений працівник культури України, директор Народного Дому  «Просвіта» Національного університету «Львівська політехніка» Степан Шалата, потурбувався про широкий репертуар і мистецький  та інтелектуальний рівень концерту. Достатньо лише сказати, що Народний камерний оркестр «Поліфонія» Національного університету «Львівська політехніка», художній керівник Роман Крисленко, виконав  для освітян рідкісний твір засновника вітчизняної опери та одного з фундаторів оперного мистецтва Європи, талановитого музиканта з України, випускника італійської школи музичного мистецтва, про якого знають у світі і мало - у нас, людини з трагічною долею, Максима Березовського. Була теж щаслива почути і відчути рівень класичної музики ХУІІІ століття. Та повернімося на сонячну від очікування свята площу перед  одним із найзнаменітиших у Європі оперних театрів.

Молода начальник відділу освіти Турківського району Оксана Манюх знайшла найкращі слова вдячності своєму соціальному партнерові - районному профлідерові Михайлові Кропивницькому за співпрацю на благо вчителів, яка підсумовується не лише цим професійним святом, а й 70% виплати винагороди за сумлінну працю.  Запросили на урочистості своїх кращих вчителів зі селища Бориня, гірського села Ільник, які зайняли за результатами ЗНО достойні місця серед усіх освітніх закладів області.

Про увагу до проблем вчительства  з боку професійної спілки висловилася й директор Радехівської ЗОШ №1 Марія Ференц.

 Член делегації учителів Перемишлянщини, вчителька образотворчого мистецтва Марія Вішован, яка на відзначенні у Львові свята освітянина вперше і працівник відділу освіти з піввіковим стажем роботи Галина Дулібська були захоплені  його організацією. Тим, що сюди не забули запросити педагогів-ветеранів, що нині на заслуженому відпочинку. З побажань сказали коротко,- щоб нікому не доводилось, так думають вони і як чудово висловила піснею  Народна капела бандуристок «Гагілка» Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району м.Львова, художній керівник Ірена Цигилик, щоб ніхто не покидав рідну землю і насолоджувався в Україні її святами  й трудовими буднями.

Заповнений зал кращими з кращих професіоналів від освіти Львівщини привітала директор департаменту облдержадміністрації Любомира Мандзій. Прийняти його у свою професійну родину, за старання на користь освітян і на підставі того, що сам родом з освітянської родини й з дипломом учителя, попросив голова облдержадміністрації Олег Синютка. Признався, що цей виступ для нього завжди відповідальний, тож за підказкою зателефонував до свого батька. «Говори коротко», - настановив сина досвідчений вчитель, - щоб не зіпсувати людям свято».  Голова ОДА порадував освітян тим, що і в нелегкі для держави часи, освіта залишається пріоритетом, зокрема у виділенні коштів на її переоснащення. Учасників урочистої академії привітав перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Лідер обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко сказала, що пріоритетом у її діяльності є матеріальний добробут спілчанина – виплата зарплат і доплат освітянам, оздоровлення їх і їхніх дітей. За цими параметрами Львівська обласна галузева профспілка – одна з кращих в Україні. Вже традиційно на підтвердження своїх слів вручила п’яти кращим активістам, роботодавцям і соціальним партнерам профспілки в нагороду путівки  у профспілковий Трускавецький пансіонат «Пролісок»,  будівництво нового корпусу якого розпочали цьогоріч.

 Нагороджена директор опорного закладу Рудківської СЗШ 1-3ст. Надія Кондрашова наголосила: чула найкращі відгуки колег щодо оздоровлення і відпочинку  у вчительському пансіонаті. Має побажання, щоб професійна організація допомогла добитися поділу класів на групи у вивченні окремих предметів, математики у тому числі, задля якості знань. Необхідні ( і вони споруджуються)  шкільні майданчики для розширення освітнього простору  та втілення програми нової української школи. Мовляв, для профспілки немає дрібниць  щодо умов праці вчителя.

Її колега, директор ліцею №51 ім. Івана Франка Любов Костюк була лаконічною: прекрасно, мовляв, що «обласна організація профспілки зуміла зберегти для нас пансіонат, а це було, вочевидь, непросто».

Психолог, голова первинної організації профспілки Добротвірської ЗОШ 1-3 ст. Наталія Топольницька, яка теж отримала в нагороду за активну профспілкову роботу путівку у «Пролісок», додала: «можу акцентувати, що ось і в даний момент ми є свідками: профспілка - місіонер емпатіїї – виробник позитивних емоцій і захисник нашого матеріального добробуту».

Десятки вчителів та викладачів закладів профтехосвіти, коледжів і технікумів отримали в цей день нагороди за свою державницьку працю.  На сцену для отримання відзнак виходили вчителі різних предметів – переможці конкурсу «Вчитель року» з Трускавця, Червонограда, Нового Роздолу, Дрогобиччини, Жовківщини, Золочівщини, Городоччини, інших міст і районів Львівщини, з міста Львова, керівники гуртків Львівського Центру учнівської молоді, дітей та юнацтва, Малої Академії наук. Серед нагороджених звання заслуженного працівника культури отримав директор Львівського профспілкового Будинку вчених Роман Славітич, заслуженого працівника освіти - директор Ставчанської ЗОШ 1-3 ст., голова ревкомісії обласної галузевої профспілки Степан Бурбан. За заслуги на освітянській ниві та в громадській роботі влада нагородила Подякою та грошовими преміями голову Яворівської районної організації профспілки працівників освіти і науки Ярославу Кобицю та профлідера освітян Червонограда Миколу Колесника.

Освітян порадували і змістом, і оптимальною тривалістю свята в часі. Перед глядачами виступили: Народний камерний оркестр Львівського національного університету ім.І.Франка, художній керівник Заслужений працівник культури України Романа Бурко, Заслужений ансамбль України «Юність» Палацу естетичного виховання учнівської молоді, художній керівник Народний артист України Михайло Ваньовський, Народна хорова капела «Ґаудеамус» Національного університету «Львівська політехніка», художній керівник Роман Матчишин, Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету ім.І.Франка, директор Тетяна Когут, балетмайстер Юрій Різун, керівник оркестру Тетяна Ступак, а також вокальне «Ледіс тріо» і ансамбль естрадної пісні «Сузір”я»  Національного університету «Львівська політехніка».  Склад і якість мистецьких колективів підтвердив: благодатні освітянські витоки нашої культури.

Редакція профспілкової ґазети «Життя і праця» щиро вітає працівників дошкільної, шкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти Львівщини з Міжнародним днем працівників освіти, який освітяни світу обходять 5 жовтня, Днем працівника освіти в Україні та зичить усім доброго здоров’я, радості і щастя.

                                                                                     Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia