Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

Хороший документ - половина успіху
26.12.2018

 

  В останні дні року відбулося традиційне спільне засідання Ради Львівської організації профспілки працівників освіти і науки та роботодавців – Колегії департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, на якому соціальні партнери звітували про виконання Угоди за 2018 рік. Підписано новий вдосконалений, згідно нового закону про освіту, документ про співпрацю. Підсумкова Рада - завжди приємна нагода привітати один одного з новорічними та Різдвяними святами.

 В робочому сенсі традиційною була присутність на зібранні, крім профактиву – голів міських, районних і вишівських профкомів, керівництва Департаменту освіти, керівників районних, міських, відділів освіти, членів Колегії профільного Департаменту ОДА,  очільників освіти ОТГ.

 Працювала спільна комісія, яка внесла доповнення і поправки до Угоди у зв’язку з прийняттям нового закону про освіту та інших реалій, які вносить у соціум життя. За словами очільника департаменту  Любомири Мандзій, над вдосконаленням Угоди члени комісії попрацювали ретельно і якісно. Освітянський профлідер Марія Яцейко наголосила: «Хороший документ – половина успіху в роботі».

А роботи на наступний 2019-ий чимало, і непростої. Незважаючи на те, підкреслив у стрижневиій доповіді від профспілкової сторони заступник голови обласної організації Мар'ян Калин, що і громадська організація, і місцева влада та роботодавці використовували всі можливі форми, щоб достукатися до найвищої виконавчої влади – галузевого Міністерства і Кабміну щодо вдосконалення формули розрахунку освітньої субвенції, яка не спрацьовує для належної оплати праці освітян в містах обласного підпорядкування, повного і бажаного результату не домоглися. Лише часткового. В результаті – брак коштів на оплату праці за кілька останніх місяців року, кивання різних рівнів влади один на одного, хто має ті кошти додати. Хоча, наголосив Мар'ян Миронович, законом визначено: недостатньо коштів субвенції, тоді їх додають з місцевого бюджету.
Добитися вдосконалення формули розрахунку субвенції, механізмів фінансування освіти, тарифної сітки, щоб 1-ий розряд дорівнював мінімальній зарплаті – пріоритетні завдання громадської професійної організації і її соціальних партнерів.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Рудківської ОТГ Юлія Брийовська впевнена: спільними зусиллями багато пунктів нової Угоди вдасться виконати. «Я працюю на цій посаді неповний рік, та встигла переконатися в перевагах і корисності співпраці з профспілкою, її юридичною службою».

 До речі, цьогоріч за участі профспілкових юристів виграли суди п’ятеро спілчан-освітян області. 

За словами голови  міської організації галузевої профспілки Нового Роздолу Алли Верес, Угода, яку підписують на своєму рівні, настільки важливий документ, що соціальні партнери звітують про її виконання по пунктах.

 У звітній доповіді від роботодавця заступник директора Департаменту Ігор Гайдук наголосив на позитиві, якого вдалося спільно досягнути: збільшилося кількість робочих місць завдяки поступу в інклюзивному навчанні і створенні додаткових робочих місць з уведенням нових посад асистентів учителя, це 211ставок. Цим видом навчання охоплено понад півтисячі дітей з обмеженими можливостями, що майже на третину більше, ніж минулоріч. Покращилось фінансування Нової української школи і профтехосвіти – створено навчально-практичні центри, в цій сфері  запроваджується дуальна форма навчання, яке передбачає вдосконалення оснащення, 70% практичного навчанння на виробництві.

В минулому році запрацювали 15 нових дошкільних установ, п’ять реконструйовано. Це 2241 місце для дошкільнят, нові робочі місця вихователям. Однак, цей напрям потребує постійної уваги: на одне місце в дитсадку на Львівщині понад 120 дітей, в Україні – 113.

Зарплата освітянина, розмір доплат, який на місцях, наприклад, має розрив від 5-10 до 25-30 відсотків  теж потребуватиме праці і втручання соціальних партнерів. 2019-ий для громадської організації - рік звітів і виборів.  Акценти щодо якості планів роботи, звітності низових ланок, ведення і впорядкування документації розставила завідувачка відділом організаційної роботи та інформаційного забезпечення обласної організації Профспілки Галина Долішня.

Про зацікавленість і актуальність теми засвідчили виступи із залу, їх пропозиції до відповідних постанов та звернень. Про відчуття завершення трудового року і передноворічного настрою засвідчив привітальний вірш колегам голови Городоцької районної організації профспілки освіти і науки Ганни Вакар. 

 Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia