Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

З Городка до Луганщини
22.12.2018

 Делегація Городоччини у складі вчителів і директорів навчальних закладів району, методистів відділу освіти, голів первинної та районної профорганізацій працівників освіти і науки України, головного редактора часопису Городоччини «Народна думка» та донька Івана Низового Леся побували нещодавно в колег на Сватівщині Луганської області, із якою було тісно пов’язане життя поета. «Я Сватовим засватаний» - так писав сам Іван Низовий, і Сватівщина сьогодні любов’ю і шаною відповідає митцеві. У Сватівському молодіжному центрі «Слобожанська духовна криниця імені Миколи Щепенка» презентували перший і другий томи майбутнього п’ятикнижжя «Бути – народом!» письменника, просвітянина, журналіста, громадського діяча Івана Даниловича Низового. З освітою професійно його пов’язувала робота в Буському будинку школярів,  викладання на літературних курсах і в гуртках, із журналістикою і письменництвом – ціле життя, яке почалося для нього 1942 року на Рудці біля села Марківки Білопільського району на Сумщині.  У півторарічному віці поет залишився круглим сиротою.

 Відслужив строкову службу в Прикарпатському військовому окрузі – будував мости реальні, які тепер стали символічними для шанувальників його творчості. Здобув вищу освіту на факультеті журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Вчився на вищих літературних курсах інституту імені Горького. Працював  майже шість років у Галичині. На Городиччині проживає його сім’я.  Перша дружина і син – у Львові. Донька Леся  була викладачем Львівського національного університету ім. Івана Франка. Найтриваліший життєвий і творчий шлях Івана Даниловича припадає на Луганщину.  Іван Низовий – лауреат кількох міжнародних літературно-мистецьких премій. Нагороджений медаллю «Будівничий України».  За своє життя написав майже 7000 творів, які ввійшли до понад ста збірок. Помер 2011 року, похований у Луганську.

«2017-ий рік на Городоччині зокрема та на всій Львівщині загалом проголошено роком Івана Низового, - розповідає районний профлідер освітян Ганна Вакар. - Луганцям ми презентували перший том його вибраних творів  згаданої вище збірки «Бути – народом!». Вони нам – другий том із майбутнього п’ятитомника. Ми не лише ще більше заглибились у неповторний світ поезії Івана Низового, - продовжує Ганна Олександрівна, - а й отримали насолоду від спілкування з колегами зі сходу України. Зробили висновок: ми єдині у спільній справі розбудови справді вільної та незалежної держави. І вкотре переконалися, що поет Соборності України Іван Низовий і сьогодні об’єднує Україну!»

Будемо дружити й профспілками.

 

Ольга Лобарчук


Щиро вітаємо із Днем народження!


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia