Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України
ГоловнаМапа сайтуE-Mail Виконавчий апаратПравова консультація

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Офіційний портал Верховної Ради України

Урядовий портал

Міністерство освіти і науки України

Міністерство соціальної політики

Федерація професійних спілок України

ЦК профспілки працівників освіти і науки України
Освітній портал Львівщини

 ОСНОВА Педагогічний часопис Львівщини

89% українців підтримують державну політику збереження національної пам’яті: ключові дані
22.11.2024

 



У суспільстві зберігається значний інтерес до історії, а також зростає підтримка українців до державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті. Про це свідчать дані соцдослідження, яке презентував Український інститут національної пам’яті. 

У порівнянні  з минулим роком зросла частка тих, хто повністю підтримує дії держави у цій сфері, з 31,4% (у 2023 році) до 36,1% (у 2024). Загалом же у 2024 році 89,1% респодентів цілком або частково підтримують політику держави у сфері відновлення та збереження національної пам’яті за останні 10 років.

Основні результати дослідження

Зацікавленість українців історією залишається високою. Хоча частка тих у кого зріс інтерес до історії за останній рік дещо зменшилась (на 12,5% у порівнянні з минулим роком). Проте у 2024 році зафіксовано зростання ситуативної зацікавленості, тобто уваги до окремих дат та подій, на 8,6%, що свідчить про посилення фокуса на конкретних аспектах історії.

Спостерігається зниження інтересу серед молоді (18-34 роки), що підкреслює потребу в активнішій просвітницькій роботі з цією віковою групою.

Підтримка декомунізації та деколонізації у суспільстві зростає. Одним із важливих аспектів цих процесів є перейменування населених пунктів, демонтаж пам'ятників і меморіальних табличок, пов'язаних з радянським минулим або діячами російської культури. 

Згідно з опитуванням, 77% респондентів позитивно ставляться до перейменування вулиць і міст, названих на честь радянських діячів, а 65,6% підтримують відмову від назв, пов'язаних з діячами російської культури.

Крім того, 55,4% українців вважають, що Україна була колонією російської імперії, що на 13,1% більше порівняно з попереднім роком. Це свідчить про зростання усвідомлення необхідності деколонізації як частини переосмислення національної історії.

Рівень підтримки державної політики у сфері збереження національної пам'яті зріс до 89,1%, а частка тих, хто повністю підтримує дії УІНП, досягла 36,1%.

Довідково

Соціологічне дослідження провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Українського інституту національної пам'яті у серпні 2024 році. Дослідження було здійснене методом телефонного інтерв'ю (САТІ), охоплюючи всю територію України, за винятком тимчасово окупованих регіонів. Загалом було опитано 2004 респонденти, і вибірка є репрезентативною для дорослого населення країни віком від 18 років.

За матеріалами – Український інститут національної пам’яті


Щиро вітаємо із Днем народження!

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

79005 м. Львів, проспект Шевченка,7 кімн. 43-47,
факс: (032) 235-70-70
e-mail: profspilkaosvity@litech.net

FB сторінка Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

усик фьюри усик фьюри ставки

© 2009. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України. Всі права застережено.

               Проспект Т. Г. Шевченка, 7, кімната 43-47, Львів 79005, тел. (032) 235-70-82
© 2009 WebMaisternia