12.11.2024
Інститут масової інформації вже п'ять років відстежує, як дотримуються журналістських стандартів ключові новинні онлайн-медіа.
Оцінювання охоплює критерії прозорості, відповідальності, дотримання журналістських стандартів, а також чітке маркування рекламних матеріалів.
Білий список медіа
За результатами моніторингу експерти двічі на рік складають Список прозорих та відповідальних медіа, також відомий як Білий список.
До Білого списку Інституту масової інформації ввійшли такі онлайн-видання:
- Суспільне Новини
- Радіо Свобода
- Українська правда
- Бабель
- hromadske
- Texty
- Дзеркало тижня
- Еспресо
- Слово і діло
- Тиждень
- Громадське радіо
- NV
- Ґрати
Рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до Білого списку, в середньому становить приблизно 96%.
Чому важливо читати відповідальні медіа?
Новини видань Білого списку є безпечними, тому що редакції відповідають за них своєю репутацією. Коли таке видання помиляється, то, як правило, прозоро виправляє помилку та перепрошує в читачів. Їхні власники, автори та редактори відомі аудиторії, тож зрозуміло, до кого звертатися в разі запитань чи порушень.
На відміну від анонімних телеграм-каналів, які мають повну свободу поширення фейків, російської пропаганди і маніпуляцій без ризиків бути притягнутими до відповідальності.
Довідково
Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року.
За матеріалами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України