Як зустріли «слуг народу» трускавчани
09.08.2019

Депутати від президентської партії «Слуга народу» побували на тижневому навчанні у Трускавці. Ото поталанило трускавчанам: одразу чверть тисячі народних обранців, які називають себе слугами народу, розпочали свій трудовий старт  у їх місті... В цьому, до слова кажучи виборчому окрузі, депутатом Верховної Ради теж обрано представника від «СН» Ореста  Саламаху, 28-річного уродженця Львова.

Як спілчани-освітяни, мешканці Прикарпатського курорту оцінюють цю подію з депутатською школою?

Спочатку розпитали голову міської організації профспілки працівників освіти і науки Марію Ігорівну Заміщак. Добрі сподівання маємо із зустрічі нашого міського голови з новообраним президентом Володимиром Зеленським, який  з цієї нагоди приїхав до Трускавця. Кажуть, мова йшла про подальший  потужний розвиток курорту. Це значить й потужніше наповнення міської казни і реальна можливість довести підвищення зарплати працівникам позашкільних закладів, всіх освітянських, які фінансуються з місцевого бюджету, до обіцяних 10 відсотків. Наразі профспілка добилася з весни цього року  5%. З цією проблемою, акцентує Марія Ігорівна, виходимо до влади і роботодавців на серпневій конференції.

У розмові із кореспондентом досвід спілкування з попереднім народним депутатом у міської освітянської профспілки був непростим. Профлідерові доводилось не лише реєструватися на прийом у Київській приймальні, а потім у Трускавецькій пояснювати, чому зверталася до нардепа. А йшлося про підвищення соціальних стандартів, недостатній рівень фінансування галузі в регіоні та оплати праці освітян. До кого, як не до «народного» йти з цими «болячками» ?..  Що ж живемо й далі  добрими надіями.

Пересічні мешканці Трускавця жалкували, що у програму школи молодих депутатів - «слуг народу» не входив такий практичний тренінг, як спілкування з виборцями, почули б їх проблеми, потренувалися у депутатській іпостасі  в спілкуванні з народом – отримали б практичні завдання на практичну роботу. Слуги народу, вважай, мають бути щонайвище у рівних умовах з тими, кому служать. Фешенебельний «Rixos-Прикарпаття» (вартість одного дня проживання 3-20 тисяч грн. при середній пенсії у народу 1600 грн.) того рівня і відчуття їм не дав, більше, кажуть підходить слугам народу «народний санаторій-тисячник»  «Весна»...

Ольга Лобарчук