Знайшли секрет популярності
09.10.2019

У вересні працівники дитсадків відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський День дошкілля. Може воно не настільки гучне як   День працівника освіти, але у Кам’янка-Бузькому районі своїм змістом воно не поступається загальноосвітянському. Звичайно, не без активної участі районної організації профспілки: цікаві поїздки, театральні дійства в установах за участі батьківської громади і ще дещо. У кожному закладі дошкільної освіти діє первинна профспілкова організація.  Членами профспілки тут є працівники всіх понад  28 закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району, двох ОТГ.

Знаючи ситуацію з такими закладами в деяких територіях, спробувала довідатися у профлідера районної  громадської професійної організації Віри Краєвської секрет успіху профспілки в цьому освітянському  сегменті. Віра Степанівна, як досвідчений профлідер, розпочала з суто людського фактора: нам, каже, поталанило з методистом з питань дошкілля районного відділу освіти Наталією Федорівною Магеровською. Сорок років педстажу на різних посадах в освітянській сфері переконали її, що професійна спілка потрібна як повітря. Дихаєш і не помічаєш - дошкільники вже протягом двох років отримують 10-30 відсотків доплат до зарплати, з початку цього  навчального року - підвищення посадових окладів, та це не прийшло само собою. Атестація робочих місць за умовами праці окремих категорій працівників не обійшлась без активного сприяння голови районної організації Профспілки, а це теж додаткова доплата до заробітної плати працівникам освіти. Коли спеціаліст від роботодавця жертовно працює, то їй і справді потрібен соціальний партнер. Разом ми маємо змогу зробити чимало у цілому спектрі питань для освітян дошкілля. А, головне,  Наталія Федорівна докладає зусиль, щоб працівники  закладів дошкільної  освіти  «трималися купки», як району, так і Жовтанецької та Кам’янка-Бузької ОТГ.  Найперший засіб – сприяння професійної спілки. Їдемо, каже профлідер, до колег на Жовківщину: плануємо перейняти досвід з організації комфортних умов праці, поділитися своїм. Побували в  Крехівському монастирі, відвідали  Підгорецький, Олеський  та Золочівський замки. В планах - пізнавальна поїздка у жовтні до Унівської лаври. І, як завжди, теплі зустрічі з колегами-однодумцями за горнятком кави і дружніми розмовами про наболіле.    Це додає духовності, наснаги до роботи. І усе це не було б можливим без наполегливості, професіоналізму, вболівання за доручену справу, людяності і глибокого розуміння Наталії Федорівни, що разом із профспілкою - ми сила.

Виникли проблеми з фінансуванням дошкільної установи в Ременові, голова районної організації освітянської профспілки разом з Наталією Магеровською зустрілися з місцевим головою. Вдалося знайти оптимальне рішення. До спільних знаменників профспілка і профільний методист часто доходять завдяки конструктивній співпраці з головами місцевих рад, директорами закладів  дошкільної освіти, про трудові права яких, відпочинок і спілкування профспілка теж не забуває. А вони, відповідно,  з повагою до неї.

З Наталією Федорівною Магеровською ми розмовляли буквально на ходу: поспішала на святковий захід за участі первинної профорганізації в Добротвірський дитсадок №2. Цікаві тематичні заходи з початком осені відбуваються  у кожному дошкільному  закладі Кам’янеччини. Все місто обговорює, а містяни-батьки не тільки радо відвідують театральне дійство «Бал Попелюшки» в ЗДО №3 районного центру, але й беруть у ньому безпосередню участь. Після видовищної частини працівники, бува, й батьки, залишаються на потрібне їм професійне спілкування з районним профлідером: відповідає на правові, професійні запитання, інформує про роботу, проблеми і  непрості способи їх вирішення обласною організацією, Центральним Комітетом профспілки, розповідає над чим працює Федерація профспілок України. Все це вдається спрямувати в тепле людське русло і невимушену популяризацію громадської професійної організації.

Найкращі активісти, голови первинок дошкільних закладів, «не дадуть в образу» й не залишать без уваги проблеми дошкілля в діяльності профспілки. Неформально проходять в первинках звітно-виборні збори, в яких беруть участь і Віра Краєвська, і представники обласної організації профспілки. Адже ця звітно-виборна кампанія, що особливо  сконцентрована на добір кадрового потенціалу, каже  Віра Степанівна, стане запорукою діяльності професійної організації на всіх рівнях у найближчі 5 років.

Не можна сказати, що немає проблем, наприклад, з тим же розумінням працівників, що блага, доплати, не просто так з неба падають, а цього добивається насамперед їх громадська професійна організація, яку чує влада, роботодавці - поодинокі голоси пішли б у пісок...  Кам’янка-Бузька районна організація освітянської профспілки використовує всі доступні для цього важелі, інформаційні засоби переконання, про що свідчить така деталь: профспілкову газету “Життя і праця», Профвісники отримує кожен заклад дошкільної освіти, не кажучи про школи. Поінформований – озброєний і згуртований.

Ольга Лобарчук