Забезпечення учителя заробітною платою – наше першочергове завдання
19.12.2019

Так сказала у своєму виступі на останньому у цьому році засіданні Президії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України начальник відділу освіти Нижанковицької ОТГ Олена Мирославівна Лось,  точно вмотивувавши користь співпраці соціальних партнерів – керівників відділів освіти ОТГ з професійною громадською організацією, основна мета якої - соціальний захист працівника освіти. І яка, таким чином, допомагає, за великим рахунком, налагодженню мікроклімату в громадах, не кажучи вже про правову висококваліфіковану допомогу керівникам на місцях.

Власне кажучи, на президії й розглядалося стрижневим питанням практика спільної роботи виборних органів Профспілки та органів управління освітою Судововишнянської, Шегинівської, Ходорівської, Нижанковицької, Давидівської об’єднаних територіальних громад.

Цьому передувала ділова співпраця профспілкових юрисконсультів Василя Корчинського та Мар’яни Щедрик на місцях, в первинних профспілкових організаціях разом з районними профлідерами, особливо плідна, коли керівники освіти знаходили час і потребу скористатися безоплатними фаховими послугами і допомогою на всіх рівнях, завдяки добре структурованій профорганізації, у вирішенні освітянських проблем на місцях. Всі учасники засідання від роботодавців -  з Ходорівської - Н.І Калинець, Нижанковицької - О.М.Лось, Давидівської - С.М.Кришталь, які, скорставшись такою можливістю і підтверджуючи свою педагогічну коректність та бажання працювати результативніше, знайшли можливість скористатись запрошенням обласної організації профспілки на засідання Президії, сказати про проблеми, провести діалоги з профлідером для спільної подальшої співпраці, подякувати профспілці за креативну допомогу у вирішенні тактичних і стратегічних проблем в освіті, місцевій, зокрема.

За словами профспілкових юристів, які доповідали Президії, були керівники освіти, які, на жаль, не знаходили часу для вирішення на місцях, за участі юристів, певних проблем освіти. Відомо ж, хто працює, той шукає помічника...

До слова, начальник відділу освіти згадуваної Нижанковицької ОТГ Олена Мирославівна Лось додала: за три роки функціонування громади, ніхто, крім профспілки, не поцікавився нашими проблемами, прибувши на місця, і не запропонував допомогу, як це постійно робить профспілка. Голова Мостиської районної організації галузевої профспілки Олександра Погуц пояснила поведінку деяких роботодавців з окремих ОТГ Мостищини,  котрі не знаходять часу для прийняття допомоги в роботі, тим, що вони вихідці з освітянських закладів, які з тих чи інших причин не знають, що таке професійна громадська спілка. Сумно це ще й тому, що не вистачає в таких закладах освіти реального прикладу педагогів, директорів у формуванні ними у своїх вихованців громадської, громадянської позиції в колективі і суспільстві.

Голова обласної організації освітянської профспілки Марія Яцейко упродовж принципової позиції наголосила: ми працювали з початку формування ОТГ і продовжуватимемо, наперекір усім перешкодам,  певному людському факторові, у тому числі, працюватимемо з місцевим врядуванням для блага працівників освіти. Адмінреформа ще не завершилася, продовжила, маємо такі потужні ОТГ, як Ходорівська - 27 освітніх закладів, друга за чисельністю в Україні і поряд такі, де 2 освітні заклади, які зазнають певних змін, але профспілка  матиме територіальну структурованість і законну присутність в первинних організаціях, зокрема, на всіх рівнях оборонятиме свого спілчанина.

Профспілкові юристи проаналізували наявність і реалізацію Угод та колдоговорів в освітянських організаціях, звіти з їх реалізації. В обсяг їх роботи, як зазначили Василь Корчинський та Мар’яна Щедрик, входили питання фінансового забезпеченння освітян, процеси оптимізації освітньої мережі. Аналіз цієї роботи показав приклади доцільності і успішності, як наприклад, в Ходорівській ОТГ. Йдеться про   Вербицівську малокомплектну школу: працевлаштовані вчителі, вдоволені покращенням якості освіти  дітей батьки. Йдеться про  проведення тих чи інших рішень з урахуванням реалій на місцях і думки та побажань громади.

Виступи на Президії профлідерів Мирослави Лісної, Люби Гарасимків, Мирона Дика засвідчили доцільність і результативність співпраці соціальних партнерів, завжди – на користь сторін  та освітян.

Відрадну передсвяткову ноту внесли виступи-звіти директора Трускавецького вчительського пансіонату «Пролісок» Володимира Шевціва - йшлося про випередження графіку будівництва оздоровчого  закладу – зводиться другий поверх. Головна заслуга в цьому - кооперовані кошти  профорганізацій Львівщини, а також освітянської профспілки України в цілому. Про роботу Львівського Будинку вчених повідомив його директор Роман Славітич. Немалими зусиллями і завдяки організаційній роботі колективу, обласної, районних і міських організацій ця пам’ятка архітектури увійшла в число семи чудес Львова щодо цікавості і відвідування об’єкта.

Члени Президії вирішили не зменшувати відсоток відшкодування обласною організацією на оздоровчі путівки спілчанам.

Прийнята Президією постанова, в частині практики спільної роботи громадської організації і означених ОТГ, засвідчує, що знайдено точки дотику спільних зусиль в освітянських питаннях соціальних партнерів,  що потребують вирішення в тих чи інших громадах. З деяких питань для вирішення на місцях обласний профлідер вже зуміла зв’язатися з відповідними органами влади. Вона поінформувала актив про діяльність Центрального Комітету профспілки. Президія затвердила план роботи на наступний рік.

Ольга Лобарчук