Гості із Запоріжжя на Львівщині
09.06.2021

Понад двадцять років тісно співпрацюють і дружать Львіська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України зі своїми колегами із Запоріжжя. Цьогоріч після «озеленення» від коронавірусу областей України,- розповідає голова Запорізької обласної освітянської організація пофспілки Надія Іванівна Гринь,- ми вдруге, після десятирічної перерви, приїхали зі своїм активом, а це три десятки профлідерів первинок, на виїзний навчально-пізнавальний семінар. Вважаю за необхідне сказати: наші тісні контакти з профактивом Львівщини почалися з того, що моїм професійним наставником у свій час, коли я почала працювати заступником нашого обласного профлідера, була голова Львіської освітянської профорганізації Марія Яцейко. Якщо тепер маю успіхи, то в цьому є частка моєї колеги з Львівщини. Аналогічно почали співпрацювати і наші низові організації.

Цю думку підтвердили в розмові голова Трускавецької міської організації освітянської профспілки Марія Заміщак, Дрогобицької територіальної Олег Гук. Продуктивною, за словами запоріжчан і профактиву Дрогобицького національного педуніверситету – голів профкомів працівників вишу та профкому студентів Олени Куцик та Ігоря Гівчака, було спілкування з проблем вищих навчальних закладів. Адже у складі делегації запоріжчан був голова профкому Запорізького національного університету Борис Павловський.

За словами Надії Іванівни Гринь, цікавим у взаємообміні досвідом з вишівськими колегами була діяльність центру працевлаштування студентів Дрогобицького педуніверситету, результати його роботи, міжнародна діяльність вишу.

В діяльності львівських колег зацікавлення викликає правозахисна діяльність юридичної служби обласної організації, додає Надія Іванівна, напрацювання усієї структури профспілки в умовах новостворених об’єднаних територіальних громад та новостворених у цьому зв’язку координаторів з числа досвідчених і креативних профлідерів, які працюють на кілька громад і на авторитет та продуктивність регіональних і галузевої освітянської профспілки.

Голова Трускавецької міської освітянської профспілки Марія Ігорівна Заміщак в обміні досвідом наголосила на цікавих виступах запорізьких колег – фінансового спеціаліста, юриста, голови обласної організації та первинок.

Запоріжчани побували в Урицькій фортеці, на цікавих туристичних об’єктах Дрогобиччини – батьківщини Івана Франка та знаного педагога Степана Коваліва. Зупинилися в освітянській трускавецькій профспілковій оздоровниці «Пролісок». Ознайомилися також з курортом Східниці. Адже, розповідає Надія Іванівна, голови профкомів мають знати, куди поїдуть на оздоровлення наші спілчани, умови, можливості курорів Львіщини. До слова, із Запорожчини сюди, у «Пролісок, зокрема, приїжджає на оздоровлення чи не найбільше освітян. «І ще було б більше,- наголошує їх профлідер, - але розуміємо, що треба поступитися, особливо влітку, можливістю оздоровитись спілчанам з інших областей України».

Гостей із Запоріжжя львів’яни вітали не лише добрим словом, але й оригінальним тортом, кажуть смачним, зі скульптурно викладеною «солодкою» профспілковою символікою. «Якщо поважаєш гостей, продумуєш все до дрібниць,» - каже Марія Заміщак. Така традиція галичан.