На Львівщині запрацював проєкт щодо підтримки якісних умов праці для освітян-ВПО
08.11.2022

У Львівську область із самого початку повномасштабної війни в Україні масово прибували внутрішньо переміщені особи з усієї України. Серед цих осіб були і працівники освіти з дітьми.

Основними місцями поселення для них стали заклади освіти – школи і дитячі садки, позашкільні заклади освіти і студентські гуртожитки. Виникла потреба забезпечити цих педагогів відповідною комп’ютерною технікою, створити їм умови для проведення уроків у режимі он-лайн із учнями, що були розкидані не тільки в Україні, але й у світі.

Керівництво навчальних закладів спільно із профспілковими організаціями дбали про створення відповідних умов праці для таких педагогів усіх рівнів. Спроби працевлаштування таких учителів були не надто великими, але для бажаючих були створені умови для якісної праці, надавалися приміщення та відповідна комп’ютерна техніка.

Львівська обласна організація Профспілки з ініціативою взяла участь у отриманні ґранту для відповідного фінансування і створення центрів для праці освітян. Умови у нас були відповідні. По-перше, це Будинок вчених, що міг забезпечити виділення окремої площі, гарантувати збереження техніки і доступність до такого центру. По-друге, хаб гарантовано можна було підготовити у пансіонаті «Пролісок» у Трускавці, де працівники – внутрішньо переміщені особи проживали і мали можливість також і працювати. Хоча проживання та перебування у закладах освіти внутрішньо переміщених осіб було тимчасовим, це давало працівникам освіти відчуття потрібності для своїх учнів чи студентів, а також допомагало відволікатися від побутових проблем і бути зайнятим. Дистанційне навчання дало можливість налагодити якісний освітній процес за допомогою дистанційних технологій навчання.

Відрадно, що за сприяння Програми розвитку ООН, ГО «Інститут громадської освіти та праці» та Профспілка працівників освіти і науки України разом впроваджують грантовий проєкт під назвою «Освіта без обмежень».

Метою проєкту стало забезпечення освітян безперервним доступом до процесу навчання, умовами для роботи за збереження місця працевлаштування; підтримка дітей та молоді на території Львівської територіальної громади.

У Львівському Будинку вчених та освітянському пансіонаті «Пролісок» у Трускавці облаштовано визначені освітні простори, що дали можливість посилити соціальне партнерство та активізувати соціальний діалог між освітянською спільнотою і органами місцевого самоврядування, що сприяє і буде сприяти покращенню надання освітніх послуг та збільшенню охоплення дистанційним навчанням найуразливіших груп із внутрішньо переміщених осіб.

Наразі, завдяки зусиллям Львівської обласної організації Профспілки і за підтримки ЦК Профспілки працівників освіти і науки України триває робота щодо успішного функціонування обох центрів.

Педагогам із внутрішньо переміщених осіб надається можливість дистанційно працювати у своєму навчальному закладі. Вони мають можливість проводити там різні зустрічі, тренінги, розглядається також і можливість позаурочного перебування в центрі з метою методичної підготовки до занять.

Із переміщеними освітянами та представниками громад наразі планується проведення заходів, які сприятимуть діалогу, соціальній згуртованості та адаптації вчителів.

Ми щиро вдячні за ініціативу та організаційну підтримку українських освітян, учнів та студентів. Дякуємо також за людяність і надійне дружнє плече у важкий для України воєнний час.

Довідково

Проєкт «Освіта без обмежень» реалізується ГО «Інститут громадської освіти та праці» у партнерстві з Профспілкою працівників освіти і науки України за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.