Безпечне освітнє середовище
11.12.2023

Дбати про створення безпечного освітнього середовища у закладі освіти, забезпечення в ньому дотримання вимог щодо охорони дитинства, праці та безпеки життєдіяльності, вимог пожежної безпеки та нести за це особисту відповідальність – обов’язки його засновника та керівника.

У пʼятницю, 8 грудня 2023 року, начальник відділу гуманітарної політики Самбірської РВА Анна Квашеняк провела семінар-нараду для керівників органів управління освіти територіальних громад за участю заступника начальника Управління контрольно-перевірочної роботи – начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області Наталії Скірки та заступника голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’яна Калина.

Відтак, обговорено наступні питання:

- Стан виробничого травматизму за 9 місяців 2023 року на Львівщині, зокрема у галузі освіти.

- Необхідність проходження періодичних медичних оглядів працівниками закладів освіти, дотриманні вимог в частині проведення усіх видів інструктажів з охорони праці.

- Дотримання вимог чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування при наданні застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), по вагітності та пологах, зокрема про можливість формування повідомлень про виплату коштів застрахованим особам в особистих кабінетах на ВЕБ порталі ПФУ.

- Нові можливості веб-порталу ПФУ, в частині внесення роботодавцями даних про медичні огляди працівників.

- Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

- Затвердження примірного тематичного плану та примірної програми навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

- Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

- Проведення навчання, підвищення кваліфікації та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

За матеріалами Самбірської районної державної адміністрації