22.06.2026
22 червня Україна вшановує пам’ять мільйонів людей, чиї життя забрала Друга світова війна. Саме цього дня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна, яка принесла на українську землю масштабні руйнування, людські втрати та невимовний біль.
У лавах різних армій із нацизмом боролися мільйони українців. Загалом Україна втратила у Другій світовій війні приблизно 10 мільйонів військових і цивільних. Ця трагедія назавжди залишила глибокий слід в історії нашого народу.
Сьогодні ця дата набуває особливого звучання. Уже понад десять років Україна знову змушена боронити свою державу, а повномасштабна російська агресія щодня нагадує про справжню ціну миру, свободи та людського життя.
У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни ми схиляємо голови перед усіма, чиї долі були зламані війною – перед загиблими військовими і цивільними, закатованими, депортованими, тими, хто втратив рідних, домівки, дитинство і юність й можливість жити у мирній країні.
Пам’ять про минуле зобов’язує нас берегти правду, цінувати мир і робити все, щоб трагедії війни ніколи не повторилися.
Пам’ятаємо кожного. І продовжуємо боротьбу – за свободу, незалежність і майбутнє України.
🕯 Вічна пам’ять усім жертвам війни.
Профспілка працівників освіти і науки України
|